Güncel

Elon Musk’ın Whatsapp Alternatifi Uygulama Tavsiyesi: Signal

Geçtiğimiz günlerde en çok tartışılan konulardan bir tanesi Whatsapp’ın yeni gizlilik sözleşmesi olmuştu. Bu yeni sözleşme ile birlikte Whatsapp bütün kişisel verilerimize erişim imkanı sağlayabiliyordu. Hatta sadece erişim sağlamakla kalmayıp birde verilerimizi Facebook ile paylaşabiliyordu.

Hal böyle olunca da tepkiler oldukça şiddetli hale geldi. Ayrıca bir çok kullanıcı alternatif mesajlaşma uygulamalarına yönelmeye başladılar. Bu derece büyük bir değişim yaşandığı sırada Elon Musk resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Whatsapp alternatifi uygulama tavsiyesi verdi. Elon Musk’ın tavsiye ettiği uygulama Signal oldu.

 Whatsapp Alternatifi Uygulama Tavsiyesi
Whatsapp Alternatifi Uygulama Tavsiyesi: Signal

Signal Uygulaması Nedir?

Signal yetkilileri uygulamayı gizliliğe odaklanmış bir iletişim deneyimi olarak tanımlıyorlar. Uygulamada mesajlar uçtan uca şifreleme yöntemi ile güvence altına alınıyor. Signal’ın güvenlik konusundaki bir diğer artısı ise açık kaynak kodlu olması.

Uygulamanın öne çıkan özelliklerinden bir diğeri ise Signal’in mesajlarınıza erişim izni olmaması yani Whatsapp’ın yeni gizlilik sözleşmesi ile elimziden aldığı özelliği Signal ilk oluşturulduğundan beri sağlıyor.

Whatsapp Alternatifi Uygulama Tavsiyesi
Whatsapp Alternatifi Uygulama Tavsiyesi: Signal

Signal’in Özellikleri Nelerdir?

Signal Whatsapp’ın hali hazırdaki bütün özelliklerini içermenin yanısıra Whatsapp’ta olmayan bir çok özelliği de içeriyor. Özellikleri listelemek gerekirse;

  • Anlık mesajlaşma imkanı
  • Grup sohbetleri
  • Fotoğraf, video, ses ve belge gönderme imkanı
  • Görüntülü arama imkanı
  • Belirli bir süre okunabilir olan mesajlar
  • Uygulama üzerinden ücretsiz SMS gönderme imkanı

Görüldüğü gibi Signal’in bir çok artısı mevcut. Whatsapp’tan eksik olan tek yanı ise kullanıcı sayısının çok daha az olması sebebiyle iletişim kurmak istediğiniz kişiye ulaşamama durumu.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu