GüncelAndroidGirişim YatırımIOS

WhatsApp Business ile Alışveriş Dönemi Başlıyor

WhatsApp Business ile ödeme yapılabiliyor artık, WhatsApp son dönemler de yaptığı güncellemelerle isminden bahsettirmeye devam ediyor. WhatsApp grup sohbetlerini sessize alma, depolama yönetimi gibi birçok güncelleme yapacağını duyurmuştu. Sosyal medya ve Youtube’da alışveriş dönemi başlamıştı. WhatsApp’da artık bu platformlarla birlikte alışveriş imkanı sunanlar arasına girmeyi hedefliyor.

WhatsApp Business Alışveriş Dönemi
WhatsApp Business Alışveriş Dönemi

WhatsApp Business Sistemi ile Ödeme Alınabilecek

Facebook platformu kurumsal odaklı WhatsApp for Business da büyük değişiklikler ve güncellemeler yaptığını açıkladı. Dünya çapında 50 milyon civarında ticari müşteriye sahip olan bu uygulama, kullanıcıların bizzat sohbetten alışveriş yapma şansı tanıyor.

Peki WhatsApp Business nedir? Küçük işletmeler için düşünülmüş ve oluşturulmuş ücretsiz özel bir Android ve iPhone sistem programıdır. Bu platform mesajları kendiliğinden sıralamak ve hızlı yanıt vermek için kullanılıyor ve bunun sayesinde müşterilerle haberleşmeyi daha kolay hale getiriyor.

WhatsApp platformu üzerinden bir işletme ile görüşerek beğendiğiniz ürünü uygulama üzerinden rahatlıkla ödeyebileceksiniz. WhatsApp blog üzerinden yaptığı paylaşımında “Kullanıcıların transit bir şekilde sohbetin içinden mevcut ürünlere  incelemeleri ve satın alma işlem kısmını yapmalarını sağlayan yöntemlerini artırıyor. Bunun yanında, işletmelerin bu özellikleri bulunan ticaret ve müşteri çözümlerine uygun olmasını kolaylaştırılması isteniyor. Bu uyum seçeneği, bu zamanlarda en çok etkilenen küçük işletmelerin bir kaçına yardımcı olacak.” diye açıkladı.

WhatsApp Business Yeni Dönem Başlıyor
WhatsApp Business Yeni Dönem Başlıyor

WhatsApp Business platformu işletmelerin WhatsApp mesajlarını ve Facebook’un sunmayı planladığı barındırma hizmetleri ile yönetmelerini sağlayacak yeni bir olasılık sunuluyor. Bu olasılığın sunulması ile birlikte küçük ve orta ölçekte olan işletmelerin, çalışanları oldukları konum fark etmeksizin işe koyulmalarını, ürün satmalarını, envanteri güncel tutmalarını ve gönderilen mesajlara seri yanıt vermelerini kolaylaştırıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu