Güncel

WhatsApp Durum Reklamları Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanım şartlarını güncelledi. Yeni güncellemesi ile kullanıcılarını reklamlar ile buluşturmaya hazırlanıyor. Yani WhatsApp’ın yeni güncellemesi ile durum kısmındaki paylaşımları görüntüleyen kullanıcıların karşısına çeşitli reklamlar çıkacak.

WhatsApp Durum Reklamları
WhatsApp Durum Reklamları Geliyor

WhatsApp Durum Reklamları Nedir?

WhatsApp Durum Reklamları güncellemesini Hollanda’da gerçekleştirilen Facebook Pazarlama Zirvesi (FMC)’de ortaya çıkarmıştı. Ayrıca bu zirvede yapılacak olan güncellemenin Instagram Story özelliğinde olduğu gibi kaydırmalı olacağından bahsedilmişti.

2009 yılında piyasaya sunulan WhatsApp, ilk sunulduğu zamanlar ücretsiz değildi. Kullanıcılarından yıllık çok cüzi bir miktar abonelik ücreti alıyordu. Bu ücreti almasının sebebi de uygulamanın gelir amaçlı kullanılmaması ve kullanıcı verilerinin toplanmaması yönünde kullanıcılarına verilen bir sözden kaynaklanıyordu. Ancak söz konusu ücret WhatsApp’ın 2014 yılında Facebook tarafından satın alınmasıyla kaldırıldı.

Normal şartlarda reklam yayınlamama konusunda oldukça istikrarlı devam eden WhatsApp’ın, uygulama içerisinde reklam yayınlanmasıyla kullanıcı kaybı yaşayacağı öngörülüyor. Ayrıca WhatsApp bu güncellemeyi gerçekleştirmesiyle kuruluş ilkesini de çiğnemiş olacak.

WhatsApp uygulamasına gelmiş olan veya gelecek olan başka güncellemeleri görmek için buraya tıklayınız.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu