Güncel

WhatsApp Engellenen Kişilerde Hata Bulundu

WhatsApp engellenen kişiler de büyük bir hata yaptı. Dünyanın en çok kullanılan uygulaması olan WhatsApp bu aralar en çok tartışılan uygulama oldu. Tartışılmasının en büyük sebeplerinden biri yeni gizlilik sözleşmesi diğeri de yaşanan güvenlik açıkları oldu. Yeni gizlilik sözleşmesi WhatsApp’ın kullanıcı kaybetmesine alternatif uygulama olarak bakılan Telegram, Signal ve Turkcell Bip gibi uygulamaların kullanıcı sayısında artışa sebep oldu. WhatsApp yaşanan olaylara rağmen geri adım atmıyor ve kullanıcılarının bu sözleşmeyi kabul etmesini istiyor.

WhatsApp Engellenen Kişiler de Hata
WhatsApp Engellenen Kişiler de Hata

Kullanıcılarda bu sözleşmeyi kabul etmek istemiyor ve alternatif uygulamaları kullanmaya başlıyor. Tartışılmasına sebep olan diğer konu olan güvenlik açıkları geçtiğimiz günlerde gene yaşandı. WhatsApp’ın yaşadığı güvenlik açığı kullanıcılarının güvenini kaybettirecek gibi duruyor. Bu yaşanan hatayı WhatsApp’ın fark edip edilmediği de bilinmiyor. O yüzden bu hatanın ne zaman çözüme kavuşacağı da merak konusu.

WhatsApp Engellenen Kişiler Hakkında Ne Tür Bir Hata Yaptı?

Bildiğiniz üzere WhatsApp’ta konuşmak istemediğiniz ya da sizi rahatsız eden kişileri engelleyebiliyorsunuz. Birinin engellediğiniz zaman o kişi size mesaj atamıyor, aktif olup olmadığınızı bilmiyor ve attığınız hikayeleri göremiyor. Mesaj dışındaki diğer şeyleri sadece kişileriniz erişebiliyor. Rehberinizde kayıtlı olmayan ya da engellediğiniz kişiler attığınız hikayelere bakamıyorken WhatsApp’ın yaşadığı güvenlik açığından dolayı bu kişiler attığınız hikayeleri gördü.

WhatsApp Engellenen Kişiler Hakkında Ne Tür Bir Hata Yaptı?
WhatsApp Engellenen Kişiler Hakkında Ne Tür Bir Hata Yaptı?

Geçtiğimiz aydan beri 2 kez çöken Facebook’un sahibi olduğu uygulamalar bu aralar çok büyük güvenlik açığı veriyor. Uzmanlar bunun sebebini olarak yeni gizlilik sözleşmesini gösterdi. Uzmanlar WhatsApp’ın Mayıs ayında yeni sözleşme ile birlikte yeni güncelleme sunacağını ve bu yüzden bu tür sorunların yaşandığını açıkladı.

Bu güvenlik açıklığı her zaman olmuyor bu problem arada yaşanıyor. Bu sorundan etkilenmek istemiyorsanız ya güncelleme gelene kadar beklemeniz gerekiyor ya da hiç hikaye atmamanız gerekiyor.

Sizce WhatsApp eskisi gibi güvenilir mi?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu