Güncel

WhatsApp Gizlilik Politikası Değiştirmiyor

Rekabet kurumu WhatsApp’ın gizlilik politikası hakkında soruşturma başlatmıştı. WhatsApp geçtiğimiz günlerde flaş bir karar almıştı. Aldığı karar göre kullanıcılar yeni sözleşme önermişti. WhatsApp gizlilik politikasını değiştirmiş ve verilerini Facebook ile paylaşacağını duyurmuştu. Kullanıcılar bu duruma tepki göstermiş ve WhatsApp’ın alternatifi 5 uygulama yüklemeye başlamıştı. Kullanıcılar bazıları uygulamayı şimdiden silerken bazıları karardan dönülür umuduyla uygulamayı 8 Şubat tarihine kadar silmeyi düşünmüyor.

WhatsApp Gizlilik Politikası Değişti Mi?
WhatsApp Gizlilik Politikası Değişti Mi?

Alternatif uygulamalar rekor indirmeler ile gündeme gelirken WhatsApp’tan geri dönüş hamlesi bekleniyordu. Sosyal medyada kullanıcılar bu durum ile ilgili capsler, videolar yayınlayarak olayı komik hale getiriyor.

WhatsApp Gizlilik Politikası İçin Açıklama Yaptı

WhatsApp Twiter hesabından açıklama yaptı ve açıklamalarında bazı noktalar çok dikkat çekiyor. Gizlilik politikamızı güncelledikten sonra kullanıcılardan milyonlarca mesaj aldık. Politikamızda güncellemenin, aileniz veya arkadaşlarınıza attığınız mesajları gizliliği hakkında hiçbir değişiklik yapmıyoruz. Mesajlarınız hala uçtan uca şifreli. İsteğe bağlı olarak sunduğumuz gizlilik politikası verileri nasıl topladığımızı ve bunları nasıl işlediğimiz konusunda şeffaflığı göstermek istiyoruz. Sadece bir işletmeye atılan mesaj ile ilgili bilgiyi değiştiriyoruz.

WhatsApp Gizlik Politikası Hakkında Açıklama

Ailenizle, arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla yaptığınız görüşmeleri ne WhatsApp ne de Facebook göremiyor. Aradığınız kişileri kimse kayıt altına almıyor. Kimse yaptığınız görüşmeleri duyamıyor. Ailenizle, arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla yaptığınız paylaşımları, aramaları kimse göremiyor, bakamıyor. WhatsApp’ta yaptığınız işlemler uçtan uca şifreli ve bu politikamızı zayıflatmayı düşünmüyoruz.

Yapılan açıklama WhatsApp gizlilik sözleşmesinden vazgeçileceğine dair herhangi bir ifade yok. Buda şirketin aldığı kararı uygulayacağı yönündeki beklentiyi destekler nitelikte.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu