Güncel

Masaüstü WhatsApp Görüntülü Konuşmaya Hazırlanıyor

Popülaritesi oldukça yüksek olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıma sunulan özelliklerinden herhangi biriyle kullanıcılarını bu zamana kadar hayal kırıklığına uğratmadı. Yapılan güncellemeler uygulamanın büyümesine yardımcı oldu. Şimdi ise WhatsApp görüntülü konuşma özelliğini web ve masaüstü kullanıcıları için getirmeye çalışıyor.

WhatsApp Web Kullanıcılarına Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor
WhatsApp Web Kullanıcılarına Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

Dev mesajlaşma şirketi, uygulamanın 180 ülkede mevcut olduğunu ve tüm kullanıcılar için güvenli, güvenilir ve kullanımının basit olduğunu iddia ediyor. Ayrıca uygulama, insanların uçtan uca şifrelemenin güvenilirliğiyle metin mesajlarının yanı sıra belgeleri, konumları, videoları, fotoğrafları ve sesleri paylaşmasına izin vermeyi amaçlamaktadır.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Web ve Masaüstü için Beta Sürümünde

WhatsApp masaüstü ve WhatsApp web kullanıcıları, bir video veya sesli arama başlatamıyor. Yapılan bir habere göre yeni güncelleme beta sürümüyle test ediliyor. Teknoloji uzmanları, uygulamanın yeni güncellemesinin tüm kullanıcılara sunulmasının Google Meet, Microsft Teams ve Zoom gibi büyük şirketler için zorluklar yaratabileceğini tahmin ediyor.

Web Kullanıcıları için WhatsApp Görüntülü Konuşma
Web Kullanıcıları için WhatsApp Görüntülü Konuşma

Yeni güncellemeyle bir kişi bir WhatsApp görüntülü konuşma için web veya masaüstü kullanıcısını aramaya çalıştığında web kullanıcısı için yeni bir pencere açılacak. Bununla birlikte, masaüstü kullanıcısının bir arama başlatması gerekirse, sohbeti açması ve görüntülü veya sesli arama seçeneğini seçmesi gerekecek. iOS veya Android kullanıcıları, bir grup video veya sesli görüşmesini en fazla sekiz kullanıcı ile gerçekleştirebiliyor. Ancak şirket bu durumun WhatsApp web kullanıcıları için nasıl olacağı ile ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

Kaynak
Good news for Whatsapp Web and Desktop app users: Video and audio call feature is about to reach on your device

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu