Güncel

WhatsApp ile Sohbetleri Sonsuza Kadar Sessize Al

WhatsApp, sohbetleri sonsuza kadar sessize al özelliğini yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılarına sundu. Dünyanın en büyük mesajlaşma platformu, yeni özellikler ile kullanıcılarına kolaylık sağlamaya devam ediyor. Facebook’ un sahibi Mark Zuckerberg, Instagram ve WhatsApp’ı  1 yıl önce almıştı. Zuckerberg’in hedefinde Snapchat’ de vardı. Snapchat’i alamayan Zuckerberg , Snapchat’e bulunan özellikleri Instagram ve WhatsApp’ a entegre etmişti.

Yeni güncellemeler ile WhatsApp, çıktığı günden itibaren farklı bir uygulama haline geldi. Güncelleme gelmeden önce kullanıcılar grup sohbetini 8 saat, 1 hafta veya 1 yıla kadar sessize alabiliyordu. Artık yeni güncelleme ile sohbeti ‘’ her zaman’’ sessize al özelliği geldi. WhatsApp ile sohbetleri sonsuza kadar sessiz al özelliğini kullanıcı  istemediği sürece grup sohbeti sessiz kalıyor. WhatsApp Web kullananlar eğer telefonlarında WhatsApp’ın yeni gelen güncellemesi mevcut ise WhatsApp Web’de de sonsuza kadar sessize alma özelliğini kullanabiliyorlar.

WhatsApp ile Sohbetleri Sonsuza Kadar Sessize Alma
WhatsApp ile Sohbetleri Sonsuza Kadar Sessize Alma

WhatsApp ile Sohbetleri Sonsuza Kadar Sessize Alma Özelliği Nasıl Yapılır?

Bu işlem için iki tane yol bulunuyor. Bunlardan ilki; grup sohbetine uzun süre tıklıyorsunuz. Bu uzun süre 1 dakika bile olmuyor.  Sonra sağ üstte ‘’ sessize alma’’ özelliği çıkıyor. Ona tıkladıktan sonra WhatsApp size 3 şık sunuyor. Bu şıklar 8 saat, 1 hafta ya da her zaman kullanıcı istediği zamanı tıklayarak grup sohbetini sessize alıyor.

WhatsApp ile Sohbetleri Sonsuza Kadar Sessize Alma Nasıl Yapılır
WhatsApp ile Sohbetleri Sonsuza Kadar Sessize Alma Nasıl Yapılır

WhatsApp ile sonsuza kadar sessize almanın ikinci seçeneği ise, sessize almak istediğiniz gruba girerek sağ üstte ‘’ üç nokta’’ bulunuyor. Buna tıklayarak bildirimleri sessize al butonunu seçerek isterseniz ‘’ her zaman’’ butonuna tıklayarak grup sohbetini tamamen sessize alabiliyorsunuz.

WhatsApp ile Sohbetleri Sonsuza Kadar Sessize Alma Her Zaman Seçeneği
WhatsApp ile Sohbetleri Sonsuza Kadar Sessize Alma Her Zaman Seçeneği

Whatsapp Depolama Yönetimi Özelliği Ne Zaman Geliyor?

Test aşamasında olan Whatsapp depolama yönetimi özelliği, yakın zamanda gelmesi beklenen güncelleme ile kullanıcılara sunulacak. Sessize alma özelliği, daha önce 3 hafta boyunca beta kullanıcılar tarafından denendikten sonra WhatsApp ile sonsuza kadar sessize alma özelliği kullanıcılara sunulmuştu.

Whatsapp Depo yönetimi özelliğinin kullanıcılara kolaylık sağlayacağından emin olan geliştiriciler, bu özelliğin WhatsApp’ ın telefonunuzda ne kadar yer kapladığı gösteriyor. WhatsApp sticker, WhatsApp belgeler, fotoğraflar tarzında detaylı bir grafik sunuyor. Ayrıca özellik kullanıcılarına silinmesi gereken dosyaları da öneriyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu