Güncel

WhatsApp Masaüstü Aramalar için Güncelleme Aldı

Whatsapp masaüstü aramalarına izin vererek birçok insana zaman kazandırdı ve bilgisayarlarında çalışan insanlara büyük ölçüde yardımcı oldu. Whatsapp uygulamasında eksik olan tek şey telefon ve görüntülü aramaydı. Ancak Whatsapp masaüstü aramalara sesli ve görüntülü görüşmeyi eklediğini duyurdu.

WhatsApp Masaüstü Arama
WhatsApp Masaüstü Arama ile Sevdiklerinizle Konuşabilirsiniz

WhatsApp Masaüstü Aramalar ile Ne Hedefliyor?

Whatsapp, Zoom ve Google Meet gibi diğer görüntülü arama uygulamalarını yenmeyi umuyor. Bu uygulamalar, kullanıcılar tarafından çevrimiçi sınıflar, iş ve hatta aile toplantıları için küresel salgın sırasında kullanılmasıyla yeni başarı zirvelerine ulaştı. WhatsApp masaüstü aramalarında kullanıcılar hem dikey hem de yatay modda görüntülü görüşme yapabilir. Video görüşmesi her zaman kullanıcının masaüstünün üst kısmında ayarlanır.

Böylece diğer sekmeler ve pencereler arasında gezinirken kullanıcı aramadan etkilenmez. Whatsapp, insanların artık görüntülü görüşme ihtiyaçlarını artırdığı için böyle bir hareketin yapılması gerektiğini söyledi. Whatsapp geçtiğimiz günlerde bir blog gönderisinde, bu özelliğin yalnızca iş ve ilgili faaliyetlere yardımcı olmakla kalmayacağını, aynı zamanda kullanıcıların sevdiklerini daha büyük bir ekrandan görmelerini sağladığını söyledi.

Günümüzde Whatsapp en çok kullanılan uygulamalardan biridir ve herkesin cihazında bulunur, bunu masaüstünde bulundurmak zaten büyük bir yardımdı. Whatsapp’ın son derece kullanıcı dostu olduğu da biliniyor, bu nedenle bu, gadget’larla ilgili zorluk yaşayan kişilerin masaüstü sürümü aracılığıyla görüntülü aramanın nasıl çalışacağını anlamalar bile zor olmayacak.

Bu, Whatsapp’tan kullanıcılarının güvenini geri kazanmaya yönelik büyük bir adımdır çünkü Whatsapp, yeni politika güncellemeleri için bu yılın başında oldukça büyük miktarda kullanıcı kaybıyla karşı karşıya kaldı. Şimdilik video görüşmeleri yalnızca bire bir yapılabiliyor ancak Whatsapp, grup görüntülü ve telefon görüşmesi oturumları da vaat ediyor.

Kaynak
Whatsapp rolls out the much awaited phone and video calling on Mac and Windows devices through its app

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu