Güncel

Whatsapp Masaüstüne Yeni Özellikler Geldi

Whatsapp’ın mobil uygulamasının yanında birde bilgisayar veya laptoplarınız içinde geliştirilmiş bir uygulaması da bulunuyor. Şirket her ne kadar mobil uygulama kadar olmasa Whatsapp masaüstüne yeni özellikler sağlıyor.

Ünlü teknoloji şirketi 2,2049,8 sürümü ile birlikte masaüstü mesajlaşma uygulamasına yeni özellikler ve tasarım seçenekleri de getiriyor. Yeni gelen özelliklerin bazıları günlük hayatımızda çok işimize yarayacak cinsten yenilikler.

Whatsapp Masaüstüne Yeni Özellikler
Whatsapp Masaüstüne Yeni Özellikler

İşte Whatsapp Masaüstüne Yeni Özellikler

Son dönemde oldukça popülerlik kazanan ve bir çok uygulama geliştiricinin de kullanıcılarına sunmaya başladığı karanlık mod özelliği yada Whatsapp’ta adlandırıldığı şekilde karanlık mod uzun zamandır mobil uygulamalarda kullanılıyordu. Bu özellik yakında Whatsapp masaüstüne de geliyor.

Uygulamanın bilgisayarlar için üretilmiş sürümüne gelecek bu yeni özellik ile birlikte Whatsapp’ın arka planı siyah renge kavuşurken konuşma baloncukları Whatsapp’ın ikonikleşmiş yeşil renginde kalacak. Kullanıcıların gözlerinin daha az yorulması için oluşturulmuş bu tema artık Whatsapp masa üstü içinde kullanılabilir hale geliyor.

Whatsapp’ın bilgisayarlar için üretilmiş sürümüne gelecek olan bir diğer yenilik ise çıkartmaların güncellenmesi olacak .Whatsapp’ın masaüstünde çıkartmalar özelliği yer alsa da kullanıcıların en çok beğendiği çıkartmalar şu an ki çıkartmaların arasında bulunmuyor.

Kullanıcılar telefonlarında ki Whatsapp uygulamasında bulunan çıkartmaları Whatsapp web ile sekronize ederek bilgisayarlarına taşıyabiliyorlardı. Bu özellik artık masaüstü içinde kullanılabilecek

Bu özelliklerin yer aldığı güncelleme dün akşam saatlerinde yayınlandı. Sizde uygulamanızı güncelleyerek yeni özellikleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Buna ek olarak Whatsapp’a gelen yeni güncellemelerden anında haberdar olmak için Teknotomy güncel adresine bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu