Güncel

WhatsApp Para Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp para gönderme işleminin nasıl yapıldığına dair videolar yayınladı. Bu videolar Brezilya ve Hindistan’daki kullanıcılar için çekildi. WhatsApp bu özelliğini Brezilya ve Hindistan’da test ediyor. Burada olumlu dönüşlerden sonra kademeli olarak diğer ülkelerdeki kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

WhatsApp Para Transferi Nasıl Yapılıyor?
WhatsApp Para Transferi Nasıl Yapılıyor?

WhatsApp Hindistan’daki kullanıcıları için 3 farklı ödeme sistemi sunuyor. Bu yöntemler ile UPI ID, QR Kod veya WhatsApp’taki kayıtlı kişilerinize otomatik olarak para gönderebiliyorsunuz. Para göndermek için WhatsApp’ın giriş sayfasında yer alan 3 noktaya tıklıyorsunuz. Daha sonra para göndermek sekmesine tıklamanız gerekiyor.

WhatsApp QR Kod ile Nasıl Para Gönderilir?

WhatsApp para gönderme işlemi yapmak istiyorsanız ilk seçeneğiniz QR kod. QR kod ile nasıl para gönderiliyor? Öncelikle para göndermek istediğiniz kişiyi belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra QR kod ile para gönderme seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sonra kamera açılıyor ve göndermek istediğiniz kişinin telefonundan QR kodunu okutmanız gerekiyor.

QR Kod ile WhatsApp Para Gönderme

UPI ID İle Nasıl Para Gönderilir?

UPI ID Hindistan’a özel bir ödeme şekli olduğu iddia ediliyor. Diğer ülkelerde farklı yöntemler ekleneceği söyleniyor. İlk başta para göndermek istediğiniz kişiyi seçmeniz gerekiyor. Daha sonra UPI ID ile para transferi sekmesini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra UPI ID kodunu girdikten sonra onay mesajı geliyor. Onay mesajını girdikten sonra para transferini son kez onaylamanız gerekiyor.

WhatsApp’ın UPI ID ile Para Transferi Nasıl Yapıldığını Gösteren Videosu

WhatsApp Türkiye’deki kullanıcılarına Haziran ayında yeni hizmetini sunacağı iddia ediliyor. Sizce WhatsApp’ın bu özelliği kullanıcılar üzerinde etkisi ne olur?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu