Güncel

WhatsApp Son Dakika Politikasını Değiştirdi

WhatsApp geçtiğimiz günlerde bir karar almıştı. WhatsApp gizlilik politikasında değişikliklere gitmiş ve verileri Facebook ile paylaşacağını duyurmuştu. Bunun üzerine kullanıcılar hesaplarını silmiş ve WhatsApp’ın alternatif uygulamalarını indirmeye başlamıştı.

WhatsApp kullanıcılara sunulan veri paylaşma zorunluluğu tartışmalarının üzerine, WhatsApp uygulamasından son dakika bir açıklama geldi. Güncellemenin kabul edilmesi konusunda son tarih olan 8 Şubat 2021 tarihinde hiçbir kullanıcının hesabının silinmeyeceğini duyurdu. WhatsApp gizlilik politikasında yapılacak olan bu değişikliği daha iyi anlatabilmek amacıyla 15 Mayıs 2021 tarihine ertelediğini açıkladı.

WhatsApp Son Dakika Açıklama Yaptı

WhatsApp Son Dakika Geri Adım Attı

“Bu güncellemeler ile bunların hiçbiri değişmiyor. Kullanıcıların WhatsApp uygulaması üzerinden bir işletmeye veya şirkete mesaj göndermesi gereken yeni seçenekleri içeriyor ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor.

Bu günlerde herkes WhatsApp uygulamasında bir işletme ile alışveriş yapmasa bile, gelecekte daha fazla insanın bunu tercih edeceğini ve insanların bu hizmet hakkında bilgi sahibi ve haberdar olması bizler için önemlidir. Bu gizlilik güncellemesi, Facebook uygulaması ile veri paylaşma ağımızı genişletmez.

WhatsApp Son Dakika Gizlilik Politikasında Geri Adım Attı
WhatsApp Son Dakika Gizlilik Politikasında Geri Adım Attı

Şimdi kullanıcıların istekleri incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi aldık. 8 Şubat 2021 tarihinde hiçbir kullanıcının hesabı askıya alınmıyor ve asla silinmiyor. Bununla birlikte, WhatsApp uygulamasında gizlilik ve güvenliğin nasıl yürütüleceğine dair yanlış bilgileri temizlemek amacıyla daha çok şey yapıyoruz.

15 Mayıs 2021 tarihinde yeni iş seçenekleri sunulmadan evvel, politikayı kendi hızlarında gözden geçirmek amacıyla kullanıcılara kademeli olarak gidiyoruz.

WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki insanlara uçtan uca şifreleme getirilmesine yardımcı oldu ve bu güvenlik teknolojisini şimdi ve gelecekte savunmaya kararlıyız. Bize ulaşan herkese ve gerçeklerin yayılmasına ve söylentileri durdurmasına yardımcı olan pek çok kişiye teşekkür ederiz.

WhatsApp uygulamasını, özel iletişim kurmanın en iyi yolu yapmak için sahip olduğumuz her şeyi koymaya devam edeceğiz.

Kaynak
WhatsApp Blog

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu