Güncel

WhatsApp Videoları Susturmaya İzin Veriyor

WhatsApp videoları için yeni bir özellik sunmaya başladı. Son zamanlarda WhatsApp, gizlilik sorunları nedeniyle insanların kendi platformundan diğer platformlara göçünü gördü. Bu nedenle WhatsApp, kullanıcılarını platformunda tutmak için sürekli olarak farklı özellikler üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Şu anda WhatsApp, Android kullanıcıları için videolarını bir sohbette paylaşmadan veya durum olarak hikayesine koymadan önce sesini kapatabilecekleri bir özellik sunuyor.

WhatsApp Videoları
WhatsApp Videoları için Yeni Bir Özellik Sunuyor

WhatsApp Videoları Nasıl Susturulur?

Bu özellik için illa dahili kameranızdan video kaydetmenize gerek yoktur. Ayrıca kaydettiğiniz videoları başkalarına göndermeden veya durum olarak eklemeden önce onları susturabilirsiniz. Bu özellikle videolarınızda iptal edemeyeceğiniz arka plan gürültüsü olduğunda o gürültüden rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu özellik aynı zamanda bir gürültü düzenleyici olarak da çalışacaktır.

Bu özelliği nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, telefonunuzun deposundan bir video seçmeniz yeterlidir veya telefonunuzun dahili kamerasından bir video kaydedebilirsiniz. Telefonunuzda olan bir videoyu seçtiğinizde veya video kaydettiğinizde, videonun uzunluk ayarının altında üst kısımdaki ses simgesini görebileceksiniz. Ses simgesine tıkladığınızda, videonuzun sesini iptal edebilecek ve ardından başkalarına gönderecek veya WhatsApp hikayenize ekleyebileceksiniz.

WhatsApp Tweet

Bununla birlikte, Play Store bile WhatsApp’ın en son sürüme güncellendiğini söylemesine rağmen, bazı kullanıcılar telefonlarında yüklü olan WhatsApp’ın en son sürümünde bile bu özelliği göremiyor. Bu özellik artık Android kullanıcıları için yaygın olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, iOS kullanıcıları için bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair net bir tarih belirtilmedi.

Kaynak
WhatsApp is widely rolling out a handy feature, in which you can mute your videos before sharing them with others or putting them up as a status story

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu