Güncel

WhatsApp Web Kataloglar Kullanıma Sunulacak

İşletmeler artık WhatsApp Web Katalogları da kullanabilecek. Bu kataloglar, sosyal medya veya başka herhangi bir platform aracılığıyla herhangi bir yerde bağlantılar şeklinde paylaşılabilir, bu da daha fazla müşterinin bu işletmeleri keşfetmesine ve ürünleri ve hizmetleri hakkında DM’ye olanak tanır.

WhatsApp Web Kataloglar
WhatsApp Web Kataloglar

WhatsApp Web Kataloglar Bir İhtiyaç Mıdır?

WhatsApp, platformundaki iş faaliyetlerini geliştirmeye çalışıyor ve ayrıca müşterileri ve işadamlarını birbirine bağlamak için birkaç kez önce ödeme yöntemlerini ve çevrimiçi alışverişi başlattı. İşletmeler artık mevcut olmayan ürünleri kataloglarından gizleyebilir ve bu ürünleri stoklarında mevcut olduğunda WhatsApp web ve masaüstü istemcileri aracılığıyla tekrar gösterebilir.

Bu, restoran veya giyim mağazası gibi büyük envantere sahip işletmelere kataloglarını büyük bir ekrandan yönetebilmeleri için yardımcı olacaktır. Bu en son özellik artık tüm WhatsApp iş uygulaması kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bu katalog özelliği ilk olarak 2019’da WhatsApp tarafından tanıtıldı ve birkaç süre sonra, yalnızca Hindistan’da 1 milyon olmak üzere bu platformda yaklaşık 8 milyon iş kataloğu var.

İşletmeler, ayarlara ve ardından iş araçlarına ve kataloğa giderek katalog öğesini gizleyebilir. Uygulama, katalogda listelenen ve üç nokta simgesine dokunarak ve ardından GİZLE seçeneğine dokunarak gizlenebilecek tüm ürünleri gösterecektir. İşletmeler ayrıca, yeşil onay işareti görünene kadar gizlemek istedikleri ürünlerden birine dokunup basılı tutarak büyük miktarlardaki ürünleri gizleme seçeneğine de sahiptir. İşletmeler ayrıca ürün sayfasının ayrıntılarına gidip daha fazla seçenek simgesini tıkladıktan sonra GİZLEMEYİ seçerek gizledikleri ürünü gösterebilir. Şirketler, stok mevcut olana kadar gösterilecek birden çok öğe de seçebilir.

WhatsApp, firmalardan müşterilere ürünün bulunamadığını gösterebilecek bir özellik yapmak için çok talep aldığını söylüyor, böylece ürünler için siparişleri stokta olana kadar almasınlar. WhatsApp, bu kolaylığı işletmelere gizleme ve gösterme seçenekleri şeklinde getirdi. Kilitlenme durumları sırasında, birçok işletme faaliyetlerini çevrimiçi olarak yürütmektedir, bu nedenle, WhatsApp’ın platformunda iş faaliyetlerini tanıtması için iyi bir adımdır.

Kaynak
WhatsApp is bringing ease to businesses with a large inventory to manage their catalogs through its web desktop clients

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu