Güncel

WhatsApp Web’e Arama Özelliği Geliyor

WhatsApp Web platformu için sesli ve görüntülü arama özellikleri test edilme aşamasında. The Guardian adlı teknoloji sitesinin editörü olan Alex Hern, Twitter platform hesabı üzerinden söz konusu özelliklerin test edildiğini iddia edip özelliğe ait bir görsel paylaştı. Popüler olan anlık mesajlaşma bu platformun masaüstü uygulamasına gelecek olan özelliğiyle ilgili tüm detaylar haberin devamında.

WhatsApp Web'e Arama Özelliği Geliyor
WhatsApp Web’e Arama Özelliği Geliyor

WhatsApp Web’e Arama Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan bu popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp neredeyse her telefonda bilgisayarda yerini aldı. Ama bütün versiyonları aynı özelliklere sahip değil. Mesela sesli ve görüntülü arama özelliği mobil sürümde yer alır iken masaüstü uygulamasında yoktu. Bu olay, kullanıcı deneyimini kötü yönde etkiliyordu.

WhatsApp Web'e Arama Özelliği Ne Zaman Geliyor
WhatsApp Web’e Arama Özelliği Ne Zaman Geliyor

The Guardian teknoloji sitesinin editörü olan Alex Hern, Twitter platform hesabı üzerinden WhatsApp Web uygulamasıyla ilgili oldukça önemli verileri açıkladı. Paylaşılan bilgiye göre bu masaüstü versiyonun için sesli ve görüntülü arama özelliği test ediliyor. Paylaşılan bilgiyi kanıtlamak ve özelliğin nasıl bir görünüme sahip olduğunu göstermek amacıyla bir görsel paylaştı.

Paylaşılan bu görsele bakıldığı zaman görüntülü ve sesli arama özelliğine ait butonları görebiliyoruz. Butonların üst tarafında yer alan “Beta” ifadesi, söz konusu özelliklerin şu anda test edildiğini gözler önüne serdi. Anlaşıldığı gibi yakın tarihte masaüstü uygulaması kullanan kullanıcılar, sesli ve görüntülü iletişim kurabiliyor artık. Bu sayede kullanıcılar, söz konusu özellikleri kullanmak amacı ile mobil uygulamayı kullanmak zorunda olmayıp masaüstü uygulamasını daha fazla tercih edebiliir.

https://twitter.com/alexhern/status/1334789915733860353?s=20
WhatsApp Web’e Arama Özelliğinin Geldiğini Duyuran Tweet

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu