Güncel

WhatsApp Yeni Özellik

Dünya üzerinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp olmasına rağmen kullanıcılar tarafından hala istenilen düzeyde olmadığı düşünülüyor. Viber, WeChat, Telegram gibi rakiplerinde bulunan pek çok özellik henüz WhatsApp kullanıcıları için kullanılabilir durumda değil. Bundan dolayı da WhatsApp yeni özellik olan Telegram benzeri kaybolan mesaj özelliği üzerinde çalışmalar sürdürüyor.

Mesajlaşma uygulamalarının hayatımızın önemli bir parçası haline gelmesiyle kullanıcıların gizliliğe verdiği önemde artmış bulunuyor. Telegram kullanıcılarının bir süredir kullanabildiği kaybolan mesaj özelliğinin yakında WhatsApp için de kullanılabilir olacağı bilgisi sızdırıldı.

WhatsApp Yeni Özellil İle Karşımıza Gelmeyi Planlıyor
WhatsApp Yeni Özellil İle Karşımıza Gelmeyi Planlıyor

Geçtiğimiz günlerde WaBetaInfo tarafından yayınlanan içerikte, WhatsApp yeni özelliğinin kaybolan mesaj olduğu ekran görüntüsü ile keşfedildi. Özelliğin ilk sürümünde mesajların silinme sürelerini kullanıcılar belirliyordu fakat anlaşılan şirket bu konuda bir değişiklik yapmış. Firma yeni özellik ile ilgili sıkça sorulan sorular sayfasını da aktif hale getirdi. Ancak özelliğin ne zaman aktif hale getirileceği ve tüm kullanıcılara sunulacağı bilinmiyor.

WhatsApp Yeni Özellik: Kaybolan Mesaj Nedir?

  • Yeni özelliği kullanan kişiler, 7 gün içinde WhatsApp uygulamasına erişim sağlamamaları halinde mesajlar direkt kaybolacak. Ancak ön izlemesi bildirimlerde görünmeye devam edebilir.
  • Orijinal mesaj silinse bile alıntılanması durumunda, alıntılanan kısımda görünebilir.
  • Özelliğin aktif olmadığı bir kullanıcı ile mesajlaşılması durumunda, orijinal mesaj silinse bile aktif olmayan kullanıcının sohbetinde mesaj kalır.
  • Kaybolan mesajları içeren sohbetin yedeklenmesi halinde bütün mesajlar yedekte yer alır. Ancak yedekten geri yükleme yapılması durumunda kaybolan mesajlar da silinir.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu