Güncel

WhatsApp Yeni Özellikleriyle Geliyor

Anlık mesajlaşma uygulaması olan ve dünya genelinde oldukça popüler uygulamalar arasında yer alan WhatsApp’a iki yeni özellik daha geliyor. Facebook yapısında yer alan WhatsApp uygulamasında “videoları sessize alma” ve “daha sonra oku” özelliklerinin en yakın zamanda geleceği duyuruldu. Gelin Whatshapp yeni özellikleriyle ilgili detaylara birlikte göz atalım.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde alışveriş özelliğini getirerek tüm kullanıcılara hizmetini açmıştı. Facebook bünyesine bağlanan WhatsApp uygulamasında, şuanda ise iki yeni özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp Yeni Özellikleri – 1: Sessiz Videolar

WhatsApp’a gelecek yeni özelliklerden birincisi videolarla alakalı olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, videoları hikâye (durum, story) olarak paylaşmadan önce veya birine göndermeden sessize alabilecek.

Whatsapp Yeni Özellikleri
Whatsapp Yeni Özellikleri

Bu özelliği açabilmek için, video yükleme esnasındaki ekranda hoparlör simgesine basıp sessize almak yeterli olacak. Özellik ilk önce iPhone telefon kullanıcıları için getirilecek. Android kullanıcıları ise biraz daha beklemek zorunda kalacak.

WhatsApp Yeni Özellikleri – 2: Daha Sonra Oku

WhatsApp beta sürümüne eklenen ve en yakın zamanda tüm kullanıcıların erişebileceği özelliklerden ikincisi ise “daha sonra oku” olacak. Arşivlenmiş sohbet özelliğinin daha da geliştirilmiş hali olarak karşımıza çıkmakta olan bu özellik hakkında çok fazla bir bilgi bulunmuyor.

“Whatsapp daha sonra oku” özelliğinin tekrardan ilk olarak iPhone kullanıcılarına sunulması ardından Android kullanıcılara getirilmesi bekleniyor.

WhatsApp’tan Para Gönderip Alma Dönemi Başlıyor ve WhatsApp Tatil Modu Özelliği Geliyor yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu