Güncel

WhatsApp’a Alternatif En İyi 5 Uygulama

WhatsApp’a alternatif en iyi 5 uygulama ile WhatsApp’ın yeni sunduğu sözleşmeyi kabul etmek zorunda kalmıyorsunuz. WhatsApp alışveriş uygulaması oldu. Artık kullanıcılar WhatsApp’dan alışveriş yapabiliyor. WhatsApp yeni güncellemesi ile birlikte kullanıcılarına yeni hizmet şartlarını sundu. Yeni hizmet şartlarında kullanıcılarına bilgilerinizi Facebook’a aktarıyoruz kabul ediyor musunuz diyor. Yanlışlıkla kabul eden kullanıcılar pişmanlık duyuyor.

WhatsApp Yerine Kullanılacak Uygulamalar
WhatsApp Yerine Kullanılacak Uygulamalar

WhatsApp sözleşmesi ile çoğu kullanıcısını kaybedecek gibi duruyor. WhatsApp Facebook uygulamasının tek gelir kaynağıydı ve WhatsApp’ı kaybederse nasıl bir strateji izleyeceği bilinmiyor. Baskılar sonucunda yeni sözleşmesini değiştirir mi merak ediliyor.

WhatsApp güncelleme aldıktan sonra kullanmak istemeyenler alternatif uygulamalara yöneliyor. WhatsApp’a alternatif uygulamalar hangileri?

WhatsApp’a Alternatif En İyi 5 Uygulama

WhatsApp alternatif uygulamalar listesi indirilme sayısına göre sıralanıyor. WhatsApp son dakika hizmet şartlarında bir değişiklik yapmaz ise WhatsApp alternatif uygulamalar 2021 yılında indirilme rekorları kırabilir gibi duruyor.

5- Turkcell BiP

WhatsApp’a Alternatif en iyi 5 uygulama listemizin ilk uygulaması yerli WhatsApp olarak anılan Turkcell Bip. Uygulama mesajlaşma ve görüntülü konuşma dışında çeşitli kanallara abone olabiliyorsunuz. Diğer uygulamalardan farkı akıllı faks ve mesajla para gönderme özelliği de bulunuyor.

WhatsApp'a Alternatif En iyi 5 Uygulama Listesinde Beşinci Sırasın Türkcell Bip
WhatsApp’a Alternatif En iyi 5 Uygulama Listesinde Beşinci Sırasın Türkcell Bip

4- ICQ

WhatsApp’a alternatif en iyi 5 uygulama listemizde bir zamanların efsane uygulaması yer alıyor. 90 yıllarda doğan kişilerin çok iyi bildiği uygulama ile sesli ve görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Sohbet kanalına istediğiniz kadar kişi alabiliyorsunuz. Her uygulama gibi eksikleri olan ICQ, düşük performanslı telefonlara sahip kullanıcıların problem yaşayacağı bir uygulama. Dosya boyutu yüksek olduğundan arka planda veri biriktiriyor bu da düşük performanslı telefonlar için problem oluyor.

WhatsApp'a Alternatif En iyi 5 Uygulama Listesinde Dördüncü Sırasında ICQ
WhatsApp’a Alternatif En iyi 5 Uygulama Listesinde Dördüncü Sırasında ICQ

3- Viber

WhatsApp’a alternatif en iyi 5 uygulama arasında en iyi alternatif uygulamalardan biri olan Viber ile metin, sesli ve görüntülü sohbetler yapabiliyorsunuz. Pandemi sürecinde insanlar yakınları ile aktivite yapamaz haline geldi. Viber’de sohbet ettiğiniz kişi ile oyun oynayabiliyorsunuz. Yanlış bir mesaj attığınız zaman istediğiniz zaman silebiliyorsunuz. WhatsApp mesaj silme işlemini yapabilmek için 5 dakikanız bulunuyor. Uygulama da istediğiniz sohbeti gizleyebiliyorsunuz. Uygulamanın eksikleri ICQ ile birebir aynı. Dosya boyutu yüksek olduğundan dolayı düşük performanslı telefonlarda kullanmak problem yaratabiliyor.

WhatsApp'a Alternatif En iyi 5 Uygulama Listesinde Üçüncü Sırasında Viber
WhatsApp’a Alternatif En iyi 5 Uygulama Listesinde Üçüncü Sırasında Viber

2- Signal

Listemizde yer alan uygulamaların hepsi birbirinden kaliteli uygulamalar fakat ilk iki sırada yer alan uygulamalar diğerlerine göre taşıdığı artı özellikler ile kullanıcıların rahatlıkla yükleyebileceği ve seveceği uygulamalar. Signal WhatsApp’ın sunduğu bütün hizmetleri sunuyor. WhatsApp’tan ayıran en önemli özelliği ise bilgileriniz başka bir uygulamayla paylaşmıyor olması. Veri gizliliği alanında uzmanlaşmış kişiler ve Edward Snowden uygulamayı öneriyor. Uygulamayı ek olarak SMS uygulaması olarak da kullanabiliyorsunuz.

WhatsApp'a Alternatif En iyi 5 Uygulama Listesinde İkinci Sırasında Signal
WhatsApp’a Alternatif En iyi 5 Uygulama Listesinde İkinci Sırasında Signal

1- Telegram

WhatsApp’ı çıktığında beri tehdit eden uygulama listemizde birinci sırada yer alıyor. Telegram sohbet odalarında istediğiniz kadar kullanıcıyı alabiliyorsunuz. Uygulama dosya boyutu düşük bu yüzden her telefonda kolaylıkla çalışabiliyor. Ara yüzü basit olmasına rağmen WhatsApp’a alışmış bir kullanıcı Telegram’ın ara yüzünde problem yaşayabiliyor. Uygulamanın tek eksiği görüntülü arama özelliği bulunmuyor.

WhatsApp'a Alternatif En iyi 5 Uygulama Listesinde Birinci Olan Uygulama Telegram
WhatsApp’a Alternatif En iyi 5 Uygulama Listesinde Birinci Olan Uygulama Telegram

Kullanıcılar 8 Şubat tarihine kadar WhatsApp’ı kullanıp silecek mi? Yoksa WhatsApp uygulamasından vazgeçmeyip sözleşmeyi mi kabul edecek? Kullanıcılar sözleşmeyi kabul etmeyip alternatif uygulamalar mı yönelecek merak ediliyor. Uzmanlara göre kullanıcılar sözleşmeyi kabul etmek istemiyor ve kullanıcılar alternatif uygulamaları yüklemeye başladılar şeklinde yorum yapılıyor. Sosyal medya da kullanıcılar şimdiden hangi uygulamayı kullanmayı planladıklarını açıklıyor. Yapılan anketlerde Telegram birinci sırada gidiyor ikinci sırada sürpriz bir uygulama yer aldı. İkinci sırada Türkcell Bip var. Türkcell kendi uygulamasını kullandırmak için bedava internet veriyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu