Güncel

WhatsApp’a Alternatif Uygulamalar Hız Kesmiyor

WhatsApp alternatif uygulamaları gümbür gümbür geliyor. Bildiğiniz üzere WhatsApp 2021 yılında insanları hayrete düşürecek bir karar aldı. WhatsApp insanları şaşırtan yeni bir sözleşme sundu ve sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılarının hesaplarının silineceğini de bildirdi. WhatsApp’ın alternatif uygulamaları arasında en çok dikkat çeken Signal ve Telegram uygulamaları oldu. Signal diğer alternatif uygulamalar arasında biraz daha öne çıktı. Bunun sebebi Elon Musk oldu. Elon Musk, gizlilik sözleşmesi bakımından Signal’in kullanılmasını önerdi.

Signal Elon Musk‘ın önermesinden sonra en çok indirilmeyi şu an yaşıyor. Sebebi ise WhatsApp’ın uzattığı süreye yaklaşılıyor. WhatsApp sözleşmenin daha detaylı anlaşılması için 15 Mayıs 2021’e uzatmıştı. Fakat bu süre daha çok Signal’e yaradı gibi.

Whatsapp’ın alternatif uygulamaları arasında diğer öne çıkan uygulaması Telegram’da WhatsApp’tan daha farklı özellikler sunsa da kullanışı açısından diğer uygulamalarında arkasında kalıyor.

WhatsApp'ın Alternatifleri Uygulamaları Gümbür Gümbür Geliyor
WhatsApp’ın Alternatifleri Uygulamaları Gümbür Gümbür Geliyor

Telegram platformunun yayınladığı rapora göre indşrilme sayısında dünya da 3. sırada yer alıyor. Fakat aktif kullanıcı bakımından bakıldığı zaman dünyada 2. en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması oldı.

WhatsApp Alternatif Uygulamaları Kullanıcı Sayısını Artırmaya Devam Ediyor

İndirme sayılarındaki artışın ve aylık kullanıcı sayısındaki artışın tek sebebi WhatsApp’ın gizlilik politikası olduğu biliniyor. WhatsApp’ın verdiği bu karardan sonra insanlar güvenliğe önem veren uygulamaları araştırmaya başladı.

Alternatif uygulamalar arasında en çok dikkat çeken Telegram ve Signal uygulamalarının her geçen gün indirilme sayısı artıyor. İnsanlar basitlik için Signal’i daha fazla özellik için Telegram’ı tercih ediyor.

Bu açıklamalar Signal’in fazla özelliği olmadığı anlamına gelmiyor. Signal’de kullanıcıları için farklı özellikler sunuyor. Signal, fotoğraflarınızı kırpmanıza ve çevirmenize olanak sağlayan yerleşik bir görüntü düzenleme aracına sahip. Bunun dışında modern bir görüntü sağlayan karanlık mod özelliği bulunuyor. Alternatif uygulamalar arasında en hızlı olan uygulama da Signal oldu.

WhatsApp'ın Alternatifleri Uygulamalarından Ciddi Artış
WhatsApp’ın Alternatifleri Uygulamalarından Ciddi Artış

Signal uygulaması şu anda  Play Store platformunda 4,5 yıldız ile 50.000.000’den fazla yüklemeye sahip. Bu rakamın Mayıs ayında yine artması bekleniyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu