Güncel

Windows 10 21H2 Sürümü Testlerine Şimdiden Başlandı

2021 yılının sonbaharında çıkması beklenen Windows 10 21H2 sürümü şimdiden test edilmeye başladı. Windows 10 21H2, işletim sisteminin piyasaya sürülmesinden bu zamana kadar en kapsamlı Windows 10 güncellemelerinden biri olması bekleniyor.

Windows 10 21H2 Sürümü
Windows 10 21H2 Sürümü Testlerine Başlandı

Project Sun Valley ile sadece kapsamlı bir ara yüz güncellemesi olmayacak. Aynı zamanda Microsoft masaüstü işletim sistemi için yeni fonksiyonlar da sağlayacak. Güncelleme, Microsoft’un kendi işletim sistemine yeniden konsantre olmasına açıklık getirmeyi hedefliyor. Windows bölümünün yeni başkanı, Panos Panay’den büyük ihtimalle etkilenmiş olacak.

Windows 10 21H2 Sürümü
Windows 10 21H2 Sürümü

Windows 10 21H2 Sürümü Zaten Dahili Olarak Kullanılıyor

Windows Latest’deki meslektaşların öğrendiği gibi, güncelleme esasen Microsoft’ta dahili olarak kullanılıyor. Windows 10 Build 21264 sürümü şu anda yerinde test edilecek. Geliştirme Kanalı’ndaki çalışanlar şimdiden 20262 ile içli dışlı olmuş durumda. Microsoft, 21H12 büyük güncellemesinin ilk içeriden derlemesini 2021’in ilk haftalarında dağıtabilir.

Kapsamlı güncelleme ile Microsoft, kullanıcı ara yüzünün pek çok kısmını gözden geçirecek ve sonunda bunları tasarım açısından birleştirecek. Diğer özelliklerin yanında, görev çubuğu, başlat menüsü, denetim masası, tablet modu ve dosya gezgini düzenlenecek. Ek olarak, hâlâ bilinmeyen yeni işlevler ve özellikler uyumlu hale getirilecek. Son birkaç gün içerinde, bahsedilen Android uygulamalarının uyumu da bu güncelleme ile gerçekleştirilebilir.

Güncel haberlerin olduğu Teknotomy Güncel sayfasında, istediğiniz ve anında haberdar olacağınız tüm içerikler mevcut. Takip etmeyi unutmayın!

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu