Güncel

Windows 10 Güncellemesiyle Gelen Harika Özellik

Microsoft, Windows 10, Ekim 2020 Güncellemesinin kullanıma sunulacağını duyurdu. Güncellemenin içerisindeki en heyecan verici yenilik, özellikle PC oyuncuları için, sistem ayarları menüsündeki yenileme hızı seçeneği.

Windows 10 Güncelleme
Windows 10 Güncelleme

Bu özellik, ayrık grafik sürücüsü menülerinin dışında, bir hız değişikliğine izin veriyor. Güncelleme ilk başta seçici olarak sunulacak, bu da güncellemenin PC’nize hemen gönderilmeyebileceği anlamına geliyor. Ayrıca, uyumluluk garanti edilene kadar bazı cihazlar da güncellenmeyecek. Gerçekten bekleyemiyorsanız, bugün uyumluluğunuzu kontrol edebilir ve indirmeyi manuel olarak başlatabilirsiniz. Ayarlar/ Güncelleme ve Güvenlik / Windows Update’e gidin ve Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine basarak manuel olarak yüklemenizi yapın.

Windows 10 güncellemelerinin bazı erken sürümlerinin geçmişte hatalı olduğu konusunda dikkat olmalısınız. Genellikle tam sürümün beklenmesi tavsiye edilir. Bu konuda daha detaylı bilgi için yeni Windows 10 Güncellemesi adlı haberimize ulaşabilirsiniz.

Ekim 2020 güncellemesini aldıktan sonra, yeni yenileme hızı seçeneğini bilgisayarınızın Gelişmiş Görüntü ayarlarında bulacaksınız. Oradan, monitörünüze bağlı olarak yenileme hızınızı değiştirebilir ve bunu yapmak için AMD Radeon uygulamasına veya Nvidia GeForce ayarlarına dalmaktan kurtulabilirsiniz.

Bununla birlikte yeni başlat menüsü tasarımı da yalnızca Insider olarak, kısa bir süre sonra Ekim 2020 Güncellemesiyle birlikte açık hale geliyor. Her bir simgeyi çevreleyen renk bloklarını kaldırıp  bunları şeffaf döşeme arka planlarıyla değiştirebileceksiniz. Yine de isterseniz renk vurgularını manuel olarak da açabilirsiniz.

Windows 10 Güncelleme Notları: Ekim 2020

  • 2’si 1 arada bildirim kapatıldı.
  • Uygulama logoları artık bildirimlerde görünüyor.
  • Yeni Windows kullanıcıları, ilk kullanımda daha az dağınıklığa sahip ‘ayarlanmış’ bir Görev Çubuğu görecekler.
  • Ayrıca, yeni ve daha hızlı Edge’i kullanıyorsanız, Alt+Tab ile sekmeler ve uygulamalar arasında geçiş yapmayı hızlandırabilirsiniz.
  • Microsoft, Edge sekmelerini uygulama değiştiriciye entegre etti; bu, aynı anda kabaca 120 sekme açmadığınız sürece kulağa harika geliyor.

Dilerseniz Windows 10 ile alakalı diğer haberlerimize göz atmak için buraya tıklayabilir, en güncel haberlerden haberdar olmak için Teknotomy Güncel kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak
Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi resmi olarak yayınlandı

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu