Güncel

Wonder Woman 1984 Yakında İzleyicilerle

Wonder Woman 1984 filmini izlemeye sayılı günler kaldı. Marvel ve DC Comics arasındaki rekabet uzun süredir bilinen bir gerçek. Ancak son zamanlarda Marvel filmleri öne geçmiş durumda. Birbirinden ayrı tarzlara sahip bu iki şirket aslında aynı tema üzerinde çalışıyor. Temaları; dünyanın tehlikede olması ve iki şirketin kendine özgü kahramanlarıyla dünyayı kurtarmak üzerine kurulu.

DC Comics’in kendine has bir çok kahramanı bulunuyor fakat kahramanların bulundukları takım sayısı az. Marvel’da Spiderman filminde Spiderman dışında bir çok süper kahramanı görebiliyorsunuz. DC filmlerinde bu durum pek fazla görülmüyor. Uzmanlara göre Marvel bu stratejisiyle bile DC’ye göre daha fazla seyirciye ulaşıyor.

Wonder Woman 1984 için Geri Sayım Başladı
Wonder Woman 1984 için Geri Sayım Başladı

Wonder Women ilk filmi 2 Haziran 2017’de seyircilerle buluşmuştu. O filminde ikinci dünya savaşına ayna tutulmuştu. Dianna (Wonder Women) insanlardan uzak bir adada yaşıyor. Kendisi tanrının çoçuğu olduğu için savaştan uzak tutulmaya çalışılıyor. Ancak dayanaklı ve cesur bir savaşçı olduğunu kanıtlayan Dianna’yı farklı bir macera bekliyor. İkinci dünya savaşında Almanya Ludenndorff savaşı bitirecek bir silah üretiyor. Diğer ülkeler bu silahı öğrenmek için casuslar yolluyor ve bir casus sonunda başarıyor. Kaçarken Tanrı güçleriyle gizli kalan adaya geçmeyi başarıyor ve Dianna ile tanışıyor. Olayları öğrenen Dianna, Ludendorff’u Ares sanıyor ve casusu takip ederek Ares’e ulaşmaya çalışıyor.

Wonder Woman 1984 Büyük Merakla Bekleniyor

Wonder Women 2, ilk olarak 2019 yılının sonunda vizyona girmeyi planlıyordu ancak bir ertelenme yaşadı. Daha sonra 5 Haziran’a ertelenen film Covid-19 sebebi ile ilk önce 14 Ağustos’a daha sonra ise 2 Ekim’e ertelenmişti. Son olarak ise 25 Aralık tarihinde vizyona gireceği duyurulmuştu. Tekrardan bir erteleme olması düşünülmüyor çünkü film her şeyi ile bitti ve eleştirmenlerin önüne serildi. Eleştirmenler oyuncuları beğendi. Gösterdikleri oyunculuğu da beğenen eleştirmenler senaryoda hatalar olduğunu düşünüyor.

Wonder Woman 1984 Eleştirmenlerden Geçerli Not aldı
Wonder Woman 1984 Eleştirmenlerden Geçerli Not aldı

Bu kadar erteleme serinin takipçileri bit hayli üzdü. Yönetmen seyircilere kendilerini affettireceklerini ve bundan emin olduğunu iletti. Eleştirmenler Wonder Women filmlerinin DC’nin en iyi filmlerinden biri olduğunu ve hatta DC’nin şimdiye kadar yayımladığı en iyi filmlerin beşi geçmediğini ekledi.

Dizi ve film önerileri için ve güncel haberleri takip etmek için Teknotomy adresini takip edebilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu