Güncel

WordPress Simone Güncellemesi

WordPress ilk defa yaptığı güncelleme ile güvenlik açıklarını kapatmayıp köklü değişikliğe gitti. WordPress şu anda birden fazla web sitesinin arka planını oluşturuyor. Kolay ara yüzü sayesinde milyonlarca kişiye özgürlük sağlayan platform sonunda WordPress Simone güncellemesi ile karşımıza geliyor.

WordPress Simone Güncellemesi ve Yenilikleri

WordPress Simone Güncellemesinde İlham Alınan Sanatçı
WordPress Simone Güncellemesinde İlham Alınan Sanatçı

WordPress, Simone’dan biraz bahsedelim. Şirket sanatçı, “Feeling Good”, “Young, Gifted and Black” ve “Four Women” gibi şarkılarla tanınmış olan Nina Simone’dan ilham aldığı bu güncellemesinde köklü bir değişiklik sunuyor. Kullanıcıların kodlama yaparak ya da yapmayarak düzenlemesine izin veren WordPress, daha fazla araç ile kullanıcıların kendilerine has tarzlarını yansıtmasını istiyor.

Gelen güncelleme ile birlikte daha fazla blok tasarımı ile karşılaşacak olan WordPress kullanıcıları aynı zamanda video altyazıları kısmında da birkaç yeniliğe kavuşuyor. Videolara daha kolay ve hızlı altyazı eklemeye olanak sağlayan bu güncelleme ile işler basitleşecek.

Farklı temaların bulunmuş olduğu altyapı, kısa süre içinde daha kolay bir şekilde tasarım yapma imkânı sunuyor. Varsayılan temada erişilebilirlik panelini İnternet sitesinin merkezine yerleştirme kısmına odaklanmış olan güncelleme aynı zamanda bir kılavuza da sahip.

Geliştiriciler yıllardır WordPress’i otomatik olarak güncelleyebiliyordu. Gelen bu güncelleme ile birlikte “siteyi güncelleme” seçeneği artık direkt olarak panel kısmında. Bu sayede, istediğimiz zaman el ile güncelleme yapmak mümkün hale geliyor. Yeni güncelleme hakkında daha detaylı bilgi için WordPress org Adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu