E-SporLOL

Worlds 2020 Dünya Şampiyonu Belli Oldu

League Of Legends hayranlarının merakla takip ettiği 2020 Dünya Şampiyonası finalinde kupayı kazanan takım sonunda belli oldu. Çin’in Şanghay kentinde Kore ve Çin takımlarını karşı karşıya getiren ve DAMWON Gaming ile Suning’ takımları arasında oynanan bu önemli turnuva organizasyonunda bir araya geldi.

Worlds 2020 Dünya Şampiyonu
Worlds 2020 Dünya Şampiyonu

Çin temsilcisi Suning için izleyiciler büyük beklentilere sahipti. Favorinin tam olarak belli olmadığı karşılaşmada Suning’in sürprize imza atabileceğine dair herkesin bir inancı vardı. Ne yazık ki Kore temsilcisi DAMWON Gaming seride sürprize izin vermedi. 3-1’lik bir skorla 2020 Dünya Şampiyonu olduğunu böylelikle herkese kanıtladı. 3 yıl sonra Kore bölgesi yeniden en iyinin kim olduğunu gösterdi. Seyir zevki oldukça yüksek geçen karşılaşmalar sonucunda finalin en iyi oyuncusu Canyon seçildi.

Worlds 2020 Dünya Şampiyonu DAMWON Gaming oldu

DAMWON Gaming ve Suning arasında gerçekleşen müsabakalarda 2020 Dünya Şampiyonası Finali, espor dünyasında bu senenin merakla beklenen karşılaşmalarından birisiydi. DAMWON Gaming turnuvaya lider takım olarak katılırken, Suning ise sezon aşamasını dördüncü tamamlayarak Dünya Şampiyonası’na katılmıştı. Her iki takımın da taraftarları büyük umutlar içindeydi. Fakat LCK Yaz Mevsimi Şampiyonu DAMWON Gaming, rakibini 3-1 mağlup ederek Worlds 2020 Dünya Şampiyonu olma başarısını gösterdi.

League of Legends dünyasında Kore ve Çin bölgeleri uzun süredir rekabet içinde mücadele veriyor. 2013 ve 2017 yılları arasında Kore temsilcileri Dünya Şampiyonası’nı hâkimiyetini ele almış ve üst üste 5 şampiyonluk yaşamıştı. Çin temsilcileri ise 2018 ve 2019 yıllarında son iki şampiyonayı kazanarak ibreyi lehine çevirmişti. Bu hafta oynanan DAMWON Gaming – Suning finalinden sonra Kore ekibi en iyi bölge tartışmalarına son noktayı koydu.

Worlds 2020 Dünya Şampiyonu
Worlds 2020 Dünya Şampiyonu

Maçların tekrarını LoLespor’un Youtube‘dan, Twitch‘den veya NimoTV platformlarından izleyebilirsiniz. Dilerseniz  LoL Esports adresinden de izleyebilirsiniz.

Worlds 2020 ile ilgili önceki haberlere ulaşmak için Teknotomy E-Spor kategorisini inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu