CS:GO

Woxic Cloud9’dan ayrıldı

E-spor turnuvaları ülkemizde ve dünya da çok sevilen yarışmalar oldu. E-spor turnuvalarında yer alan Türk oyuncular gösterdikleri başarıyla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. En son 3 ay önce Woxic’in Cloud9 ile anlaşması bizi gururlandıran bir olaydı.

Woxic Cloud9’dan Ayrıldığını Açıklayan Tweet

Dün gece Woxic Cloud9 takımından ayrılmak istediğine dair iddialar dolaşıyordu. Fakat olayların tam tersi olduğu orta çıktı. Cloud9 takımı Twitter’dan Woxic ile yollarını ayırdığını duyurdu. Açıklamada Wosic’in bulunduğu konumdan dolayı internetinin kötü olduğunu ve oyunlara yüksek ping ile girdiğini açıkladılar. Bu sorunu çözmek için ellerinden geleni yaptıklarını ileten takımın lideri Henry ”HenryG” Greer, bu sorunu çözemediklerini ve bu yüzden Woxic ile yollarını ayırdığı açıkladı.

Cloud9 takımına katıldıktan sonra tüm ayrıcalıkların tanınacağı açıklaması yapılmıştı ve bu açıklamanın takım arkadaşları ile aldıkları bir karar olduğu da açıklanmıştı. CS-GO oyununda takımına liderlik etmesi beklenen Woxic’in takımdan gönderilmesi sevenlerini üzmüş gibi gözüküyor.

Woxic Cloud9'dan Ayrıldı
Woxic Cloud9’dan Ayrıldı

Woxic’in Ayrılmasına Sebep Olan Düşük İnternet Hızı

Türkiye’nin internet hızı açıklanmıştı ve Avrupa ülkelerinin baya gerisinde kalan Türkiye internet hızını artırmak için yeni çalışmalara başladığını duyurmuştu. Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç geçtiğimiz günlerde kullanıcıların yavaş inteneti seçiyor açıklaması tekrar gündeme geldi.

İnternet hizmeti sağlayan şirket sosyal medya da kullanıcılar tarafından tekrardan eleştirilmeye başlandı. Çoğu kullanıcı Woxic’in ayrılmasında bu şirketlerin büyük etkisi olduğunu söylerken bazı kullanıcılar ”coğrafya kaderdir” şeklinde açıklama yaptı.

Woxic’in CS-GO Oynadığı Kesitler

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu