Oyun

Xbox Bethesda Oyunlarına FPS Desteği Geliyor

Xbox Bethesda oyunları için yeni nesil konsol olan Xbox Series S ve Xbox Series X’e FPS desteği getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Series S ve Series X geçmiş oyunlara yönelik olarak FPS desteği almıştı. Böylelikle oyunlar 30 FPS olacak şekilde değil de 60 FPS şeklinde oynanabilir oldu. Şimdi ise Xbox bu özelliği Bethesda oyunları için getirdi.

Xbox Bethesda Oyunları 60 FPS Desteğine Kavuşuyor
Xbox Bethesda Oyunları 60 FPS Desteğine Kavuşuyor

Xbox Bethesda Oyunları En Az 60 FPS Olacak

FPS değerlerinin artması ile birlikte eski nesil oyunlar yeni nesil konsollarda rahat bir şekilde 60 FPS ya da 120 FPS olacak şekilde çalışacak. Microsoft’un Bethesda’yı satın almasıyla birlikte Bethesda’nın kütüphanesinde bulunup Xbox’a eklenecek olan oyunlarda bu FPS desteğinden yararlanmış olacak. Verilmiş olan bu destek şu an için sadece belli başlı oyunları kapsasa da gelecek süreçte bütün oyunları kapsıyor olacak.

Xbox’ta yer alan ve FPS desteğine kavuşacak olan Bethesda oyunları ise:

  • Prey
  • Dishonered Definitive Edition
  • Fallout 76
  • Fallout 4
  • The Elder Scrolls V Skyrim Special Edition

bu şekilde olacak.

FPS yükseltme desteği şu an için sadece bu 5 oyuna geldi. Bu desteğin hangi güncellemeyle ne zaman verileceği ise tarih olarak henüz belli değil. Fakat bir sonraki güncellemeyle birlikte yeni nesil konsollar FPS BOOST özelliğiyle birlikte bu oyunlarda FPS desteğine kavuşabilir.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu