Güncel

Xbox Dolby Vision HDR Döneminde

Microsoft, Xbox Dolby Vision HDR desteğini bazı kullanıcıları için açtı. Xbox Series S ve Xbox Series X’te bulunan bu özellik oyuncular tarafından fark edildi. Forbes’in vermiş olduğu rapora göre oyuncular, Xbox Insider Alpha versiyonunun X serisi ve S serisi için Dolby Vision’u etkinleştirmiş olduğunu fark ettiler.

Yeni Nesil Xbox Dolby Vision HDR Destekleyecek
Yeni Nesil Xbox Dolby Vision HDR Destekleyecek

Şu ana kadar sadece birkaç tane oyunun Dolby’i desteklediğini biliniyor. Dolby Vision, Gears 5, Wreckfest, Borderlands 3 ve Halo Master Chief Collection’da kullanılabiliyor. Buna ek olarak söylenenler arasında HDR görsellerin kare kare ayarlayan verileri sebebiyle, resim kalitesinin normal olarak varolan HDR10’a kıyasla daha stabil olduğu da söyleniyor.

Xbox Dolby Vision HDR Test Aşamasında

Microsof, Xbox için bu özelliği test ettiğini doğruladı. Bunun yanı sıra bu özelliğin yakın bir süreçte herkes tarafından kullanılabileceğinin de sözünü kullanıcılarına verdi. Fakat özelliğin ne zaman gelecek olduğuna dair hiçbir şekilde zaman belirtmedi.

Bu özellikle birlikte yeni nesil konsolların PlayStation 5’e göre daha avantajlı olduğu belirtiliyor. Ancak bu özelliği oyunların içerisinde deneyebilmek için gelişmiş grafikleri gösterebilecek uyumlu bir ekrana ve destekleyebilecek oyunlara ihtiyaç var.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu