Güncel

Xbox Live İsmi Değişecek

Microsoft’un internet üzerinden oynamaya izin veren Xbox Live paketinin ismi değiştiriliyor. Şu ana kadar bazı konsollarda Xbox Network olarak gözüken isim hakkında Microsoft hiçbir açıklama yapmadı.

Xbox Live'ın İsmi Değişecek
Xbox Live’ın İsmi Değişecek

Xbox Live, Xbox Network Olabilir

Tom Warren’ın resmi sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşıma göre Xbox üzerinde yer alan kontrol merkezi artık Xbox Network olarak isimlendirilmiş durumda. Böylelikle ortaya atılan iddialarla birlikte Microsoft’un Live ismi için isim değişikliği yaptığı göz önüne geliyor. Yayınlanmış olan fotoğrafta ise Network kelimesinin neden küçük yazıldığı da dikkatleri üzerine çeken başka bir konu.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft şirketin yan özelliklerinden bir tanesi olan Live Gold için, ciddi bir fiyat artırımı yapmıştı. Bunun yanı sıra ücretsiz oyunlar için de Live Gold satışlarını sonlandırdı. Hal böyle olunca da çoğu kullanıcı Microsoft’un Live’ı rafa kaldırdığını böylelikle Game Pass sistemine odaklandığını düşündü.

Xbox kullanıcıları için merak konusu olan Live hizmeti şu an için Microsoft tarafından cevap alamadı. Fakat bu gidişle Microsoft kullanıcılarını fazla bekletmeyecektir.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu