Güncel

Xbox One S Oyuncu Bilgisayarı Oldu

Oyun tutkunlarından biri Xbox One S adlı konsolunu oyuncu bilgisayarı sistemine çevirdi. Xbox One‘a göre daha küçük ve daha hafif olan Xbox One S içerisine bilgisayar donanımını sığdırmayı başaran mucit ruhlu oyuncu büyük merak uyandırdı. Maliyetini açıklamayan oyun tutkununun şirketin dava açmasından çekindiği ifade edildi.

Xbox One S Oyuncu Bilgisayarı Oldu
Xbox One S Oyuncu Bilgisayarı Oldu

Xbox One S Oyuncu Bilgisayarı Özellikleri Nelerdir?

Markker2992 isimli Reddit platform kullanıcısı, Xbox One S adlı konsolunu yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X adlı konsola benzer bir performansa sahip bir oyuncu bilgisayarına dönüştürdü. Reddit platformunun kullanıcısı tarafından bilgisayar sistemine dönüştürülen bu oyun konsolu, sekiz çekirdekli AMD RYzen 3700X işlemcisinden güç alarak çalıştı. Bu konsolun içerisine geçtiğimiz yıllarda tanıtılan ve performansı ile göz dolduran Nvida RTX 2060 ekran kartı bulunuyor. Bilgisayarın sistem  özellikleri arasında Geil Orion marka 32 GB RAM de yer aldı.

Reddit platform kullanıcısı, ana kart olarak ASRock B450 ITX, güç kaynağı olarak ise HDPlex 400w HiFi DC-ATX modelini kullanmayı tercih etti. Bu oyuncu, işlemciyi soğutmak içise Noctua NF-A4x10 FLX adlı fanı kullanmayı tercih etti. Oyuncu bilgisayarı sahip olduğu depolama için 2 TB NVMe SSD adlı SSD kullanıldı oyun yükleme sürelerinin de çok hızlı olmasına olanak sağladı. 2 TB NVMe SSD, diğer SATA tabanlı SSD kartlara göre oyun oynamak için daha uygun.

Xbox One S Oyuncu Bilgisayarı Oldu
Xbox One S Oyuncu Bilgisayarı Oldu

Oyuncu, Xbox One S adlı konsola bir güç butonu, Blu-Ray sürücüsüne ise yeşil renkli RGB LED aydınlatmasını ekledi. Bu oyuncu, konsolun üst ve yan kısmında ise havalandırma işlemine yardımcı olmak için delikler açıp işlemciyi yormaktan kurtuldu. Bilgisayarda yer alan işlemci yük altındayken bile 75 dereceye, ekran kartıysa 80 dereceye ulaştı. Bu oyuncu yaptığı bu konsoldan bilgisayara çevirme işiyle herkesi şaşırttı ve merak uyandırdı.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu