OyunIOS

Xbox Oyunları iOS Cihazlardan Kumanda Edilebilecek

Microsoft’un kısa bir zaman önce Xbox oyun konsolu için Android işletim sistemine getirdiği uzaktan oyun (Remote Play) desteği atık iOS cihazlarına da var.

Yazılım ve teknoloji devi Microsoft kısa bir zaman önce Xbox’ın Android uygulamasına bir özellik getirmişti. Getirdiği bu özellikle beraber kullanıcılar Xbox oyunlarını ya da konsollarını Android cihazlarından kontrol edebiliyordu.

Xbox
Xbox Oyunlarını iOS Cihazlardan Kumanda Edebilirsiniz

Şimdilik Xbox One kullananların uzaktan oyun oynayabilmelerini sağlayan bu özellik sayesinde uzaktaki veri sunucu ile oyun oynatabilen xCloud’dan biraz daha farklı çalışıyor. Oyuncuların Remote Play ile oyun oynayabilmeleri için bir Xbox One konsoluna sahip olması ve Xbox ile akıllı telefonlarını aynı Wi-Fi ya da mobil veri ile bağlamaları gerekiyor.

Microsoft’un Remote Play dışında eklediği başka bir özellik ise Xbox One oyun konsolunu uzaktan çalıştırma ve kontrol edebilme ile ilgili. Kullanıcılar bu özellikle beraber oyun konsollarının başında olmasalar bile oyunları uzaktan telefonları ile indirebiliyor ya da kaldırabiliyor.

Android işletim sistemi için gösterilen Xbox’ın bu özelliği şimdi de iOS işletim sistemine geldi. Şimdilik Xbox One oyun konsolu için sunulan bu özelliğin kısa zaman içerisinde çıkacak olan Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsoluna da gelmesi bekleniyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu