Oyun

Xbox Series Serisine FPS Desteği

Konsol üreticilerinden biri olan Microsoft, Xbox Series serisi hakkında bazı yenilikler düşünüyor. Geçmiş oyun uyumluluğu ve standart FPS ile oynatma konusunda oldukça popüler olan Xbox konsollar, yakın bir süreç içerisinde Microsoft tarafından yayınlanmış olan güncelleme ile çok daha başarılı olabilir.

Kullanıcılar çıktığı günden beri milyonlarca satışı gerçekleşen yeni nesil konsollara uzun süredir yenilik beklemekteydi. Microsoft ise kullanıcı memnuniyeti açısından mühim bir adım atarak oyun severlerin yüzünde tebessüm oluşturacak haberini verdi.

Microsoft Önemli Bir Adım Atarak Xbox Series Serisine FPS Desteği Getireceğini Söyledi
Microsoft Önemli Bir Adım Atarak Xbox Series Serisine FPS Desteği Getireceğini Söyledi

Xbox Series Serisi 120 FPS Oynatacak

Microsoft hali hazırda mevcut olan oyunların daha iyi bir performans vermesi için FPS Boost özelliğini kullanıcılara duyurdu. Microsoft daha önceden sürekli olarak geriye dönük uyumlulukla saniye başına düşen kare hızlarını arttırmaya odaklanmış olsa da FPS Boost herhangi bir çaba gerektirmeden içerisindeki yazılım ile bu konuyu direkt olarak halletme becerisine sahip. Bu yazılımın oldukça popüler olan bazı oyunların FPS değerlerini 2 katı kadar arttırabileceğini ve geriye dönük uyumluluk ile eskimiş oyunların FPS değerini 4 kata kadar arttırabileceği söyleniyor.

FPS Boost’u destekleyecek olan bazı oyunlar ise şöyle:

  • Far Cry 4
  • Sniper Elite 4
  • UFC 4
  • New Super Lucky’s Tale
  • Watch Dogs 2

Oldukça popüler ve kaliteli olan bu oyunlar yeni gelecek olan güncelleme ile oyunculara farklı bir tat verecektir. Xbox Series serisi ile farklı bir boyut açan Microsoft, FPS Boost ile dikkatleri üzerine çekti. FPS Boost ile açıklama yapan Paul EngBu sadece bir başlangıç, ilerleyen süreçte FPS Boost ile alakalı birden fazla yeniliği sizlere duyuracağız.” dedi

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu