Güncel

xCloud Servisi iOS Ve PC’ye Gelecek! Tarih Belli Oldu!

Yazılım devi Microsoft’un kısa bir zaman önce Android işletim sistemine sahip cihazlar için kullanıma sunmuş olduğu xCloud servisinin iOS ve PC platformlarına ne zaman geleceği belli oldu. Microsoft’un xCloud servisi Xbox oyunlarının internet üzerinden şu anlık Android işletim sistemine sahip tablet ve telefonlarda oynanmasına olanak tanıyor.

xCloud Servisi
xCloud Servisi

Microsoft oyunların kontrolünü Xbox kontrolcüsünün yanında bazı üçüncü parti kontrolcülerle de yapılmasına imkân tanıyor. Microsoft’un xCloud‘u kullanmak isteyen kullanıcıların Xbox Game Pass Ultimate abonesi olması, yüksek hızla internet bağlantısı veya LTE bağlantısına sahip olmaları gerekiyor. Servisle beraber Game Pass içerisinde bulunan 100’den fazla oyun cihazlardan oynanabiliyor. 

Microsoft tarafından yapılan yeni duyuruya göre oyunları 2021 yılının ilkbaharında iOS ve PC platformları için de sunulacak. iOS tarafında kullanıcılar oyunları Safari internet tarayıcından oynayabilecek. PC tarafında ise kullanıcılar oyunlarını Xbox uygulaması üzerinden oynayabilecek. 

xCloud Servisi Diğer Bulut Tabanlı Oyun Akış Servisleri de Gelecek!

Microsoft’un xCloud’un iOS platformuna gelmesinin ardından diğer bulut tabanlı oyun akış servisleri de iOS platformuna gelmek için çalışmalar yürütüyor. Google Stadia ve Nvidia GeForce Now servisleri de en kısa süre içinde iOS platformuna Safari üzerinden giriş yapabilir duruma gelecek. 

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu