Android

Xiaomi Mi 10i Mücadele Etmeye Geliyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin Ocak ayı içerisinde Hindistan’da kullanıcılara sunacağı yeni 5G akıllı telefonu Xiaomi Mi 10i’nin OnePlus Nord ile direkt olarak bir rekabete tutuşacağı düşünülüyor. Her iki cihaz da 5G destekli ve orta segmentte yer alıyor.

5 Ocak itibari ile kullanıcılara sunulacak olan Mi 10i, 2021‘de çıkacak olan ilk ana akım telefon olacak. Ayrıca telefonun yalnızca 5G segmentinde değil, 108 MP arka kameraya sahip olan telefonlar arasında da en fiyat performans model olması bekleniyor.

Xiaomi Mi 10i ve Oneplus Nord Özellikleri

Xiaomi Mi 10i Orta Segmentte Kral Olmaya Mı Geliyor
Xiaomi Mi 10i Orta Segmentte Kral Olmaya Mı Geliyor

OnePlus’ın geçen senenin yaz aylarında duyurmuş olduğu Nord telefonu da orta segment kısmında 5G bağlantıyı destekleyen telefonlardan bir tanesi. Oneplus Nord’un 5G desteklemesi yüzünden orta segment kısmında hiçbir telefon onunla rekabet edecek cinsten değildi. Bu yüzden Mi 10i, OnePlus Nord’a direkt bir rakip olarak gelebilir.

Xiaomi’nin yeni çıkacak olan telefonu Mi 10i’nin Snapdragon 750G ile gelmesi bekleniyor. OnePlus’ın telefonuna ise Snapdragon 765G ev sahipliği yapıyor.

Qualcomm’un bu iki işlemcisinin Geekbench testlerine baktığımız zaman ise Snapdragon 765G’nin tek çekirdek işlemci performansında 599, çoklu çekirdek kısmında ise 1.826 puan; Snapdragon 750G’nin ise tek çekirdek işlemci kısmında 628, çoklu çekirdek performansında ise 1.827 puan aldığı görülüyor.

Hindistan’da satışa çıkacak olan Xiaomi Mi 10i’nin diğer ülkelerin pazarlarında satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu