Android

Xiaomi Mi 11 Geekbench’te Yer Aldı

28 Aralık’ta Xiaomi bir etkinlik düzenleyecek. Firma, bu düzenleyeceği etkinlikte en yeni amiral gemisi telefonu, Mi 11’i duyuracak. Tanıtım tarihinin yaklaşmasından dolayı tüketicilerin ilgisini çekmeye çalışan firma, telefon ile ilgili bazı bilgileri de ortaya koymaya başladı. Bu bağlamda Xiaomi Mi 11 Geekbench‘te karşımıza çıkıyor.

Geekbench‘te piyasaya çıkan telefon, esasen “Ben Xiaomi Mi 11’im” demiyor. Fakat telefonun özellikleri, bu aygıtın, Mi 11 olduğunu ortaya çıkarıyor. Bu akıllı telefonun özelliklerine baktığımızda ise Snapdragon 888 işlemci, 12 GB RAM ve Android 11‘in varlığını görmekteyiz. Xiaomi, yeni amiral gemisi olan telefonunu “M2011K2C” şeklinde kodluyor.

Xiaomi Mi 11 Geekbench'te Yer Aldı
Xiaomi Mi 11 Geekbench’te Yer Aldı

İşte Xiaomi Mi 11 Geekbench Puanı

Geçtiğimiz günlerde Snapdragon 888 işlemci testleri yapıldı. Xiaomi Mi 11, tek çekirdekli işlemci testlerinden 1,135 puan, çok çekirdekli işlemci testlerindense 3.790 puan aldı. Xiaomi Mi 11 Geekbench’te almış olduğu puan, kullanılan işlemcinin ne derece yüksek performans sunacağının net bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi’nin ilerleyen günlerde duyuracağı Mi 11, 6 inçten büyük bir ekran ile karşımıza çıkacak. 120 Hz tazeleme oranı sunacak olan bu ekran, 1440p çözünürlük ile etkileyici bir deneyim sunacak. Ayrıca bu akıllı telefonun üçlü kamera kurulumu da bizi bekliyor. 108 MP ana kamerası bulunan bu telefonun 13 MP ultra geniş açılı kamerası ayrıca 5 MP de makro kamerası bulunacak. Telefonun tasarımı ise şu şekilde olacak;

İşte Xiaomi Mi 11 Geekbench Puanı
İşte Xiaomi Mi 11 Geekbench Puanı

Her zaman ki gibi Mi 11 ailesinde de birden fazla üye bulunacak. Bu sebepten Mi 11 Pro olarak isimlendirilen bir model de tüketicilerin beğenisine sunulacak. Aynı, Mi 11 de olduğu gibi Mi 11 Pro için de tüm özellikler gün yüzüne çıkmadı. Lakin Xiaomi’nin, düzenleyeceği bir etkinlikte bu telefonlar ile ilgili bütün detaylarını ve fiyatları açıklayacak.

Bu gibi birçok haber için Teknotomy Android‘i takip edin.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu