Android

Xiaomi Mi 11 Lite Sızıntıları

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin, Mi 11 serisine yeni modeller ekleyeceği iddiası ortaya atıldı. Mi 11 Pro’ya ek olarak Xiaomi Mi 11 Lite modelinin de gelecek günlerde kullanıcılara sunulması bekleniyor. Lite modelinin bazı özellikleri ve render görseli sızdırıldı.

Xiaomi Mi 11 Lite Sızdırılan Özellikleri

Kullanıcılar Xiaomi’nin, iddia olarak ortaya atılan Mi 11 Lite’ı 2021’in ilk aylarında kullanıcıların karşısına kesin olarak çıkaracak gözüyle bakıyorlar. Cihazın ortaya çıkıp tanıtılması için beklenen tarih ise Mart ayı oldu. Ek olarak telefonun dış tasarımını gösteren render görseli de ortaya çıkan sızıntılar arasında.

Xiaomi Mi 11 Serisinde Pro Modele Ek Olarak Gelecek Olan Dİğer Model Xiaomi Mi 11 Lite Olacak Sızıntıları Var
Xiaomi Mi 11 Serisinde Pro Modele Ek Olarak Gelecek Olan Dİğer Model Xiaomi Mi 11 Lite Olacak Sızıntıları Var

Xiaomi Mi 11 Lite’ın donanım bilgileri için de birtakım iddialar ortaya atıldı. Cihazın 120 Hz tazeleme hızı, FHD+ kalitesi ve IPS LCD bir ekranla kullanıcıların karşısına gelmesi bekleniyor.

Telefon Qualcomm’un Snapdragon 732G işlemcisinden ana gücünü alması bekleniyor. Qualcomm Snapdragon 732G, 2.3 GHz hızında çalıştırılan Kryo 470 çekirdeği ile bütün dikkatleri üzerine çekiyor. Grafik kısmında ise Adreno 618’den güç alan yeni işlemcide hızı 800 Mbps seviyesine kadar çıkabilen X15 LTE modemi mevcut.

Mi 11 Lite’in RAM belleğinin 6 GB gibi bir miktar olması beklenirken, depolama kısmına ile alakalı henüz bir bilgi bulunmuyor.

Diğer bir yandan telefonun kamerası ile ilgili de bazı bilgiler ortaya atıldı. Telefonun üçlü arka kamera dizilimi ile raflarda yerini alacağı söylendi. Bu kamera kurulumunun ise; 64 Megapiksel, 8 Megapiksel ve 5 Megapiksel çözünürlüğündeki lenslerden oluşması bekleniyor.

Xiaomi açıklama yapana kadar telefon hakkında ortaya atılmış olan bu bilgiler hala daha kesin değil.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu