Android

Xiaomi Mi 11 Lite Sızdırıldı

Xiaomi Mi 11 kırmış olduğu satış rekoru ile birlikte çoğu kişiyi hayrete düşürdü. Ardından Mi 11 Pro’nun duyurulması ile birlikte kullanıcılar daha gelişmiş bir telefon beklemeye başladı. Mi 11 Pro duyurulduktan sonra yeni amiral gemisi olarak geleceği için modelin kamera özellikleri de sızdırıldı. Böylelikle kullanıcılar gelecek olan Xiaomi Mi 11 Lite’ı beklemeye başladılar. Sızmış olan kaynağa göre Mi 11 Lite OLED bir ekrana sahip olacak.

Xiaomi Mi 11 Lite Özellikleri Nelerdir?

Telefon donanım kısmında Qualcomm’un SM 7350 platformunu kullanacak. Hiçbir telefonda olmayan bu platform bazı kaynaklara göre yeni bir isimle gelecek. Snapdragon 755G olarak düşünülen işlemcinin içerisinde ortaya atılan iddialar sonucunda 5 nm mimari yapı ve Cortex A78 çekirdeğinin gücü olacak.

Xiaomi Mi 11 Lite Bazı Özellikleri İle Birlikte Sızdırıldı
Xiaomi Mi 11 Lite Bazı Özellikleri İle Birlikte Sızdırıldı

Mi 11 serisinin ana telefonundaki gibi 108 MP bir kamera içermeyen telefon 64 MP ana kamera ile gelecek. Bu kamera 2020 yılında çıkmış olan Xiaomi Mi 10 ile aynı sensörü kullanacak. Sızdırılmış olan bu bilgilere ek olarak telefonun kamera özelliğinde 5x telefoto olacağı da söyleniyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu