Android

Sızan Xiaomi Mi 11 Pro Kamera Özellikleri

Popüler akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi’nin yeni çıkarmış olduğu Mi 11 serisinde ki Xiaomi Mi 11 Pro’nun kamerası iddialara göre belli oldu. Seride Pro modelinin olmaması ise çok fazla kişiyi şaşkına çevirse de yayınlanmış olan raporlar, Mi 11 Pro’nun da yakın bir tarihte tanıtılacağını gösteriyor. Atılmış olan iddiaya göre telefonda Mi 11’in aksine 50 MP çözünürlüğünde ana kameraya yer verilmiş.

Bundan daha önce iPhone x, Xiaomi Mi10 ve diğer birden fazla akıllı telefonun kesinleşmiş fotoğraflarını yayınlayan Geskin, Xiaomi Mi 11 Pro’nun ana kamerasının 50 MP çözünürlüğü destekleyen bir kamera sensörü kullanacağını açıkladı. Orijinal Mi 11 modelinde ise 108 MP çözünürlük kalitesini destekleyen Samsung ISOCELL HMX sensör yer aldı. Bu sensör, ek olarak geçen yılki Mi Note 10’da telefonunda da kullanılmıştı.

Sızan Xiaomi Mi 11 Pro Kamera Özellikleri Belli Oldu
Sızan Xiaomi Mi 11 Pro Kamera Özellikleri Belli Oldu

Xiaomi Mi 11 Pro’da 50 MP’lik Kamera Yer Alacak

Ortaya çıkmış olan bazı söylentiler, Mi 11 Pro’da henüz belli olmayan bir Sony IMX782 sensörünün kullanılacağı söyleniyor. Bu kamera sensörünün aynı şekilde Huawei P50 serisi akıllı telefonlarda yer edineceği ve 50 MP çözünürlüğünde olacağı da ortaya çıkmış olan bu söylentiler arasında yer alıyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu