Güncel

Xiaomi Mi Watch Lite Duyuruldu

Xiaomi, Redmi Watch’un yeniden isimlendirilmiş hali diyebileceğimiz Mi Watch Lite’ı duyurdu. Mi Watch Lite için kesin bir fiyat söylenmese de cihazın fiyat/performans ürünü olacağı düşünülüyor.

Bu akıllı saat 320×320 piksel çözünürlüğünde 1,4 inçlik bir LCD ekrana sahip. 230 mAh’lik pili ile normal kullanımda 9 güne kadar, spor modunda ise 10 saate kadar tek şarjla kullanım ömrü sunuyor. Xiaomi’nin yaptığı açıklamalara göre bu saatte 11 tane farklı spor modu yer alıyor.

Xiaomi Mi Watch Lite Tasarımı Özellikleri ve 120'den Fazla Arayüz
Xiaomi Mi Watch Lite Tasarımı Özellikleri ve 120’den Fazla Arayüz

Xiaomi Mi Watch Lite, 100’den Fazla Arayüze Sahip

Uyku takibi, kalp atış hızı izleme, nefes egzersizleri, aramaya cevap verme, bildirimleri takip etme, günlük hava durumu bilgisi ve müzik çalar kullanımı gibi özellikler sunan bu akıllı saat, ek olarak 5 metreye kadar suya ve toza karşı dayanıklılığa da sahip durumda.

Bu akıllı saatin en fazla dikkat çeken özelliklerinden biri ise 120’den fazla saat arayüzüne sahip olması. Böylece kullanıcılar, daha özgün bir tarzda akıllı saat deneyimi yaşama imkânına sahip oluyor. Cihaz, Android telefonlarda Xiaomi Wear, iOS işletim sisteminde ise Xiaomi Wear Lite uygulaması ile birlikte kullanılıyor.

Başta da söylediğimiz gibi Xiaomi henüz kesin bir fiyat söylemedi ama neredeyse aynı olan diğer ürün Redmi Watch, 40 dolar (yaklaşık 315 TL + vergiler) gibi bir fiyat bandına sahip.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu