Android

Xiaomi Redmi K40 Serisi Sızdırıldı

Düzenlenecek

Yakın zamanda tanıtılması beklenen Xiaomi Redmi K40 özellikleri sızdırıldı. Redmi K40 serisinde birçok telefon modelinin üretilmesi bekleniyor. Xiaomi firması Redmi serisini geçtiğimiz yıldan itibaren ayrı bir marka haline getirmeyi başardı. Xiaomi firmasının alt markası niteliğinde olan Redmi telefonları, bütçe dostu anlayışına sahip olarak hareket ediyor ve amiral gemi olma özelliğini taşıyor.

Redmi telefon serileri K serisi dahil olmak üzere birkaç seriye sahip. Xiaomi firması yakın zamanda Redmi serilerinin içerisinde bulunan K30 serisinin yerini alacak Redmi K40 serisini piyasaya sürmeyi amaçlıyor. Dijital platformda sızıntı bilgilerin paylaşıldığı Digital Chat Station takma adıyla bildiğimiz, henüz piyasaya çıkmayan cihazlar hakkında bilgi aktarımı yapımına devam ediliyor.

Xiaomi Redmi K40 Serisi
Xiaomi Redmi K40 Serisi

Geçtiğimiz günler içerisinde Digital Chat Station tarafından paylaşılan bilgilerde Redmi K40 serisinin içerisinde birkaç modelin daha yer alacağı ve Redmi K40 serisinin 120 Hz ekran yenileme hızına ve OLED ekrana sahip olacağı söz konusu idi.

Daha öncede bu konularla ilgili paylaşılan bilgiler dahilinde Redmi K40 Pro’nun Snapdragon 875 işlemci ile piyasaya çıkacağı söylenmişti. 5 nm teknolojisi kullanılarak üretilecek olan bu işlemcinin 1 Aralık tarihinde piyasaya çıkması bekleniyor. Ayrıca Redmi K40 Pro’da  33W hızlı şarj teknolojisi özelliği ve 4800 mAh batarya özelliğinin olması da bekleniyor. Redmi K40 Pro modelinin ana kamerasının ise 108 MP olması beklenenler arasında yer alıyor.

Redmi K40 modelinin temel sürümünde ise MediaTek Dimensity 1000 veya Snapdragon 775 işlemci kullanılması bekleniyor. Bunlarla birlikte Redmi K40 serisinin ana kamerasının 64 MP olacağı düşünülüyor. Bu cihazın bataryasının ise 4000 mAh kapasiteli ve en az 33 W’lık hızlı şarj teknolojisi ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Daha fazla Android haberleri incelemek için tıklayın.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu