Güncel

Xiaomi Türkiye Fabrikası 29 Mart İtibari İle Resmen Açılacak

Özellikle son dönemde yaptığı atak ile göz dolduran ve Dünya’nın en popüler teknoloji şirketlerinden biri konumuna gelen Xiaomi geçtiğimiz aylarda Türkiye’de fabrika kuracağını ve bu fabrikada sadece montaj değil üretiminde yapılacağını açıkladı. Bu fabrika için Salmcomp ile iş ortaklığı bulunan Xiaomi’nin fabrikada yıllık 5 milyon birim ürün üreteceği söyleniyor. Söz konusu fabrikanın açılış tarihi resmen açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Xiaomi Türkiye fabrikası 29 Mart Pazartesi günü itibariyle resmen açılacak.

Xiaomi Türkiye Fabrikası 29 Mart İtibari İle Resmen Açılacak
Xiaomi Türkiye Fabrikası 29 Mart İtibari İle Resmen Açılacak

Açıklamada 29 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek açılışta Xiaomi Global Başkanı Shou Zi Chew ile Salcomp Avrupa Direktörü David Chang de yer alacağı belirtildi.

Xiaomi Türkiye Fabrikası Geçtiğimiz Günlerde Üretime Başladı

Xiaomi açılış tarihini duyurmak için yaptığı açıklamada “Küresel teknoloji lideri Xiaomi ve akıllı dünyaya güç veren partneri Salcomp’un, 2000 kişiye istihdam sağlayarak yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak İstanbul Avcılar fabrikasının açılışı 29 Mart 2021 tarihinde gerçekleşecektir.” ifadelerini kullandı.

Xiaomi Türkiye Fabrikası geçtiğimiz günlerde geçtiğimiz günlerde test üretimine başladı. Test üretimine başlayan fabrikayı gezen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank gezi sonrası yaptığı açıklamada “Global teknoloji devlerinin ülkemize yatırımları devam ediyor! Xiaomi, küresel tedarikçi Salcomp ile Türkiye’de kurduğu fabrikasında test üretimine başladı. Hoş geldin Xiaomi!” ifadelerini kullandı.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu