Güncel

Xiaomi Türkiye’de Test Üretimine Başladı

Birçok teknoloji şirketinin Türkiye’ye olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Türkiye özellikle uzak doğu merkezli şirketlerin gözbebeği haline geldi. Örneğin Oppo geçtiğimiz günlerde fabrikasında test üretimine başladığını ve kısa zaman sonra gerçek üretime geçileceğini açıkladı. Şimdi ise Xiaomi Türkiye’de test üretimine başladığını duyurdu.

Xiaomi Türkiye'de Test Üretimine Başladı
Xiaomi Türkiye’de Test Üretimine Başladı

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi geçen yılın sonlarında 30 milyon yatırım ile Türkiye’de fabrika kuracağını açıkladı. Bu açıklama ülkemizde heyecan yaratırken, şirketin İstanbul Avcılarda kurduğu fabrika bugün itibari ile üretime geçmiş bulunuyor.

Yılda yaklaşık 5 milyon cep telefonu üretilmesi planlanan fabrikada 2000 vatandaşımıza istihdam sağlanacak. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan iş ilanında birçok çalışan ile anlaşıldı. Yeni çalışanlarda alınmaya devam edecek. Xiaomi özellikle genç insanlar ile çalışmak istediğini belirtti.

Fabrikanın tam kapasite ile çalışıp çalışmayacağı henüz bilinmiyor fakat bu ve buna benzer fabrikaların ülkemizde kuruluyor olması gelecek için oldukça umut veriyor. Umarız ülkemiz bu ve buna benzer yatırımları almaya devam eder.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu