Teknotomy Dosya

Yabancı Dil Öğreten Uygulamalar Hangileri

Yabancı dil öğreten programlar sayesinde kursa gitmek zorunda kalmıyorsunuz. Yabancı dil öğrenmek için insanlar kurslara hocalara yüklü miktarlarda para harcıyor. Kursların ne kadar etkili olduğu ise her zaman tartışılan bir konu.

Yabancı dil öğreten ücretsiz uygulamalar sayesinde her dakika her saniye dil öğrenebiliyorsunuz. İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça her türlü dili yüksek para ödemeden her dakika yanınızda taşıyarak öğrenebiliyorsunuz.

Yabancı Dil Öğreten Uygulamalar Hangileri
Yabancı Dil Öğreten Uygulamalar Hangileri

Netflix platformunda yer alan filmler sayesinde yabancı dilinizi geliştirebiliyorsunuz. Fakat hem filmi izleyip hem de bilmediğiniz kelimeleri öğrenmek için sözlük ya da çeviri uygulamaları ile uğraşmanız gerekmiyor. Hem izlediğiniz filmden zevk almak hem de dilinizi geliştirmek için eklentiler bulunuyor. Bu eklentileri öğrenmek için tıklayınız.

En İyi Yabancı Dil Öğreten 10 Uygulama

Sizlere bugün yabancı dil öğreten uygulamalar listesini yapıyoruz. Liste de yer alan uygulamalar ücretsiz ama uygulama içinde bazı hizmetleri belli bir ücret karşılığında satın alabiliyorsunuz.

  • Speaky
  • Memrise
  • Mondly
  • Busuu
  • Babbel
  • Quizlet
  • Lingualeo
  • Voscreen
  • English Ninjas
  • Duolingo

en iyi yabancı dil öğreten uygulamalar listemizde yer alan uygulamaları hem App Store’dan hem de Play Store’dan indirebiliyorsunuz.

10-Speaky

Yabancı dil öğreten uygulamalar listemizde son sırada yer alan Speaky diğer uygulamalardan daha farklı bir öğretme tarzı bulunuyor. Uzmanlar genellikle yabancı dili konuşarak daha iyi öğrenebiliyorsunuz şeklinde açıklamalar yapıyor. Speaky uygulaması da aslında bu hizmeti sunuyor. 180 ülkede kullanıcısı bulunan uygulamada doğru partneri bularak ve onunla konuşarak istediğiniz yabancı dili öğrenebiliyorsunuz.

Speaky Uygulamasının Tanıtım Videosu

9- Memrise

Yabancı dil öğrenme teknikleri çalışmanızı kolaylaştırıyor. Tekniklerin yanı sırada sürekli tekrar ve öğrendiklerinizi kullanmanız gerekiyor. Bu yüzden uygulamalar yabancı dil öğrenirken faydalı oluyor. Londra merkezli yazılım şirketinin en iyi uygulamaları arasında sayılıyor. Öğrenmek istediğiniz dili oyuna çeviriyor. Oyun oynamayı seven kişiler bu uygulamayı çok seviyor.

Memrise Uygulamasının Tanıtım Videosu

8- Mondly

Yabancı dil öğreten Youtube kanalları da bulunuyor. Uzmanlara göre pratik yapmak dil öğrenmek de en büyük etkenlerden biri sayılıyor. ATi Studios’un geliştirdiği uygulamanın 20 milyon kullanıcısı bulunuyor. Uygulama diğer uygulamalara göre daha disipliner yaklaşıyor.

Mondly Uygulamasının Tanıtım Videosu

7- Busuu

Yabancı dil öğreten uygulamalar listemizde yedinci sırasında yer alan Busuu popülaritesi yüksek uygulamalar arasında yer alıyor. Pratik yapmak ve öğrenmek istediği dili tam anlamıyla öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği uygulama. Telaffuz örnekleri, konuşma/yazma dersleri, hafıza alıştırmaları dersleri bulunuyor. Uygulama içi satın alma işlemi yapıp daha farklı hizmetlerde alabiliyorsunuz.

Busuu Uygulamasının Tanıtım Videosu

6- Babbel

Yabancı dil öğreten uygulamalar listemizde altıncı sırada yer alan Babbel, listedeki uygulamalardan farklı bir tarzı bulunuyor. İlgi duyduğunuz alana göre dil öğrenebiliyorsunuz. 14 farklı dil seçeneği bulunuyor. Bu dillerin için de Türkçe de yer alıyor. Günlük 15 dakika çalışmalar ile istediğiniz dili öğrenebiliyorsunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=4ksZOoU7JXc&feature=emb_title
Babbel Uygulamasının Tanıtım Videosu

5- Quizlet

Yabancı dil öğreten uygulamalar listemizde beşinci sırada yer alan Quizlet, listemizde en az indirilen uygulama. Uygulama isminden dolayı insanlar uygulamaya çekinerek yaklaşıyor. Uygulama isminin anlamını veriyor. Uygulamada hocalarınız ile çalışma grupları kurabiliyorsunuz. Uygulama sesli ve görüntülü içerikleri ile dil öğrenmenize katkı sağlıyor. Uygulamanın listedekilerden farkı ise kendi çalışma listenizi oluşturabiliyorsunuz.

Quizlet Uygulamasının Tanıtım Videosu

4- Lingualeo

Yabancı dil öğreten uygulamalardan Lingualeo kullanıcılarına grammer kurslarını, alt yazılı TED videoları ve binlerce makaleyi sunuyor. Ayrıca içerikler de yer alan kelimelerin resimli ve açıklamalı kartları bulunuyor. Uygulamayı internet olmadan da kullanabiliyorsunuz.

Lingualeo Uygulamasının Tanıtım Videosu

3- Voscreen

Yabancı dil öğreten uygulamalar listemizde üçüncü sırasında yer alan Voscreen ile tanıştıktan sonra yabancı dil öğreten diziler şeklinde arama yapmayı bırakıyorsunuz. Uygulama sizlere filmler, diziler, belgeseller, çizgi filmlerden kesitler sunuyor. Diğer uygulamalara göre daha zevkli olduğu biliniyor. Uygulama sizlere hem dinleyerek anlamanızı, hem de yazı şeklinde alışmanızı sağlıyor.

Voscreen Uygulamasının Tanıtım Videosu

2- English Ninjas

Yabancı dil öğreten uygulamalar listemizde ikinci sırasında yer alan Engilish Ninjas sloganı ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. ”Tek tık ile yabancı dil öğren”. Mekanist.net kurucusu Servet Eyüpoğlu tarafından geliştirilen uygulama Cambly gibi anadili İngilizce olan eğitmenler ile İngilizce öğrenebiliyorsunuz.

English Ninjas Uygulamasının Tanıtım Videosu

1- Duolingo

Yabancı dil öğreten oyunlar insanların en sevdiği uygulamalar oluyor. Duolingo sizlere hem dil öğretiyor hem de oyun oynar gibi eğlendiriyor. Yabancı dil öğreten uygulama hangisi dendiği zaman ilk akla gelen uygulama oluyor. Duolingo geçtiğimiz günlerde aktif 25 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu başarısından dolayı 25 milyon dolarlık yatırım aldı.

https://www.youtube.com/watch?v=8OebgtUjLg4&feature=emb_title
Duolingo Uygulamasının Tanıtım Videosu

Yabancı dil öğreten programlar listesinin sonuna geldik. Yabancı dil ile ilgili öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiyi paylaşmayı düşünüyoruz. Sonraki serimiz ise en iyi kelime ezberi sağlayan 5 uygulama olacak. Listeye eklemek istediğiniz uygulamalar olursa yorum yapabilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu