Güncel

Yahoo Answers Mayıs Ayında Tamamen Kapatılacak

İnternet tarihinde uzun zamandır devam eden ve en çok konuşulan soru-cevap platformlarından Yahoo Answers, 4 Mayıs tarihinde tamamen kapatılıyor. Bu tarihten itibaren Yahoo Answers’e erişilemeyecek, muhtemelen platform tüm arşivlerini yitirecek ve web sitesine ulaşmaya çalışanlar otomatik olarak Yahoo ana sayfasına yönlendirilecek.

yahoo answers kapatılacak
Platform 20 Nisan Tarihinden İtibaren Yeni Üye Kabul Etmeyecek

Şirketin 2017 yılında yaklaşık 5 milyar dolara satılmasının ardından Verizon Media Group’un bir parçası olan Yahoo, yapacağı değişikliği soru-cevap platformunun ana sayfasının en üst kısmında duyurdu. Faaliyetlerine 2005 yılında başlayan platformda yayınlanan bu duyuru bildirimi, ne zaman kapatılacağı ile ilgili ayrıntıları içeren bir SSS bağlantısı içeriyor. SSS’deki cevaplarda 20 Nisan tarihinden itibaren platformun artık yeni başvuruları kabul etmeyeceği yazıyor.

Üyeler Yahoo Answers Verilerini Temmuz Ayına Kadar Talep Edebilir

Yahoo Answers kullanıcılarının, verilerini talep etmek için 30 Haziran tarihine kadar zamanları var. Bu tarihten sonra veriler erişilemez olacak. Yahoo indirebileceğiniz verilerin; soru listenizi, sorularınızı, cevaplar listenizi, cevaplarınızı ve tüm resimleriniz dâhil olmak üzere tarafınızca oluşturulan her şeyi içerdiğini ancak diğer kullanıcıların içeriğini, sorularını veya cevaplarını indiremeyeceğinizi söylüyor.

Aktif Yahoo Answers üyelerine gönderilen bir mesajda, Yahoo’nun platformu neden kapattığı konusunda biraz daha fazla ayrıntılı bilgi yer alıyor. Bu mesajda yer alan platformun kapatılma nedenleri arasında; web sitesinin yıllar içinde daha az popüler hale gelmesi, şirketin kaynaklarını başka şeyler için kullanmaya karar vermesi ve üyelere daha iyi hizmet veren başka ürünlere odaklanmayı planladıkları gibi sebepler bulunuyor. Sitenin aşırı sağcı komplo teorileriyle dolu olması nedeniyle, birçok kişi kapatma kararının en iyisi olduğunu düşünüyor.

Kaynak
Yahoo Answers will be shut down forever on May 4th

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu