OyunRPG

Yakuza: Like A Dragon 10 Kasım 2020 Tarihinde Çıkacak

Yakuza: Like a DragonSEGA tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir RPG oyunudur. Oyunun yayıncısı olan SEGA yaptığı açıklama ile birlikte 10 Kasım 2020 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacağını duyurdu. Ayrıca oyun yeni nesil konsol olan PlayStation 5 Mart 2021 tarihinde geleceği bildirildi.

Like A Dragon
Yakuza: Like A Dragon

Yakuza: Like a Dragon oyunu yeni nesil konsol olan Xbox Series X ve Xbox Series S lansmanı ile uyumlu getirildi. Oyunun PlayStation 5 sürümü ise açıklamalara göre 2 Mart 2021 olarak belirtti. Bu her ne kadar PlayStation kullanıcıları için bir hayal kırıklığı yaratsa da oyunu PlayStation 4’te satın alan oyuncular daha sonra herhangi bir ücret ödemeden 2 Mart 2020 tarihinde PlayStation 5’te oynamak için ücretsiz bir yükseltmeye sahip olacaklar. En azından kendilerini bu şekilde teselli edebilirler.

Bunun dışında tıpkı PlayStation’da olduğu gibi Xbox One sahipleri de oyunu Smart Delivery programı sayesinde ücretsiz olarak Xbox Series X / S konsollarında ek bir ücret ödemeden oynayabilecek. Bu yılın başlarında zaten Japonya’da piyasaya sürülen oyunun Batı için sürümünde George Takei, Kaiji Tang, Andrew Morgado, Greg Chun ve Elizabeth Maxwell gibi dinamik bir aktör kadrosundan İngilizce seslendirmeler yer alacak.

İşlemediği bir cinayetten cezaevinden yeni çıkan Ichiban Kasuga olarak oynayacağımız oyunda, Kasuga serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra ailesinin onu terk ettiğini fark eder. Neden ona ihanet ettiklerini öğrenmeye ve yeraltı suç dünyasında kendisine bir isim vermeye isteklidir.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu