Güncel

Sevgilisinin Ölümüne Neden Olan Yayıncı 6 Yıl Hapis Cezası Aldı

Geçtiğimiz aylarda yaşanan bir olayda bir Youtube yayıncısı hamile sevgilisini balkona kilitleyerek ölümüne yol açtı. Yaşanan olay yayıncıya bir bağış gelmesi ile başladı. Gelen bağıştan sonra sevgilisini sadece iç çamaşırları ile balkona kilitleyen yayıncı kadının hayatını kaybetmesine yok açtı. Yaşanan olay sonrası başlayan adli süreç sevgilisinin ölümüne neden olan yayıncının 6 yıl hapis cezası alması ile sonuçlandı.

Sevgilisinin Ölümüne Neden  Olan Yayıncı 6 Yıl Hapis Cezası Aldı
Sevgilisinin Ölümüne Neden Olan Yayıncı 6 Yıl Hapis Cezası Aldı

Geçtiğimiz günlerde sonlanan adli süreçte Stanislav Reshetnyak isimli yayıncının sevgilisine uzun zamandır fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığı ortaya çıktı. Ayrıca yayıncının eski yayınları incelendiğinde yayıncının sevgilisine yayınlarda da şiddet uyguladığı ortaya çıktı. Son yaşanan olay yayınlarda ki şiddetin sonu oldu.

Sevgilisinin Ölümüne Neden Olan Yayıncı 6 Yıl Hapis Yatacak

Reshetnyak, adli süreçte verdiği ifadede olayın yaşandığı gün sevgilisine fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığını kabul etti. Bu itiraf sonrası kararını veren Rus mahkemesi yayıncının sevgilisinin ölümüne neden olduğunu açıkladı. Mahkeme yayıncıya 6 yıl hapis cezası verdi.

Rusya’nın en önemli senatörlerinden bir tanesi olan Aleksey Pushkov, konu hakkında ki düşüncelerini insanlar ile paylaştı. Pushkov yaptığı açıklamada acilen konu hakkında düzenlemeler yapılması gerektiğini ve bü tür yayınların durdurulması gerektiğini söyledi. Çıkan kararı da eleştiren senatör verilen cezayı yetersiz buldu.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu