Influencerlar

Bir Yayıncı Uyuyarak 16 Bin Dolar Kazandı

Son zamanlarda yaşadığımız pandemi sürecinde birçok insan işsiz kaldı. İşletmeler kapatıldı, esnaf zarar gördü. Fakat pandemi sürecinin yaradığı sektörlerde var. Bu sektörlerin başında hiç şüphesiz yayıncılık sektörü geliyor. İnsanlar yayıncılık sektöründe ilginç yayınlar yapmaya başladılar bile. Hatta artık uyurken yayın yapan insanlar bile mevcut. Evet kulağa saçma gelebilir ama geçtiğimiz günlerde bir yayıncı uyuyarak 16 bin dolar kazandı.

Bir Yayıncı Uyuyarak 16 Bin Dolar Kazandı
Bir Yayıncı Uyuyarak 16 Bin Dolar Kazandı

Olayın detayları şu şekilde gelişti. Los Angeles’te yaşamını sürdüren Asian Andy isimli yayıncı sesli komut eşliğinde yatağına yattı ve kullanıcılara kendisini rahatsız etme iznini verdi. Daha önce de buna benzer yayınlar yapan Andy inanılmaz bir gelir elde etti.

Bir Yayıncı Uyuyarak 16 Bin Dolar Kazandı

Andy Sadece Uyumaya Çalıştı

Yayıncının açtığı yayın diğer yayınlarından çokta farklı değildi. Her zamanki yayınlarında olduğu gibi bağış geldiği anda bildirim geliyor. Müzik çalmaya başlıyordu. Fakat en son yapılan yayının diğer yayınlardan farkı Andy’nin yayın sırasında uyumaya çalışıyor oluşuydu. Uyandığında ise çok büyük bir sürprizle karşı karşıya kaldı.

Uyuyarak para kazanan ilk yayıncı tabiki Andy değil. Bu aslında son zamanlarda oldukça popülerleşmiş bir yayın türü. Örneğin Alex Shannon da bu tür yayınlar yapan bir yayıncı. Fakat Andy şu ana kadar uyuyarak yapılan yayınlarda en çok para kazanan yayıncı oldu. Bu konuda yaptığı açıklamada ise 16 bin doların kendisi için çok önemli bir para olduğunu ve bu parayı kazanmayı başardığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu