Güncel

Yemeksepeti Çöktü

Yemeksepeti çöktü. Üstelik bu ilk kez de olmuyor. Türkiye’nin en büyük 100 şirketi arasında yer alan Yemeksepeti, son günler de büyük problemler yaşıyor. Covid-19 virüsünden dolayı evlerine kapanan insanlar internet üzerinden sipariş verme işine adapte olmaya başladı. Virüs öncesinde de önemli işler yapan Yemeksepeti, pandemi sürecini iyi geçirmiyor.

Yemeksepeti-Çöktü
Yemeksepeti-Çöktü

Pandemi sürecinde alternatif firmaların ortaya çıkması Yemeksepeti’nin müşteri kaybına yol açmasa bile bu sorunlardan dolayı kayıp yaşama ihtimali bulunuyor. Bu sorunların sebebi hem kullanıcılar tarafından hem de Yemeksepeti tarafından anlaşılamıyor. Yemeksepeti 28 Şubat tarihinden önce birkaç kez çöktü. İnsanlar bu problemlerin sebebini öğrenmek için şirketten açıklama bekliyor.

Neden Yemeksepeti Çöktü?

Pandemi sürecinde Yemeksepeti’nin alternatifi birçok uygulama çıktı ya da farklı sektörde yer alan firmalar bu sektöre girdi. Yemeksepeti alternatif uygulamalar ile sıkı bir rekabet içinde olmamasına rağmen yaşanan sıkıntılardan dolayı müşteri kaybı yaşayacak gibi duruyor.

Neden Yemeksepeti Çöktü
Neden Yemeksepeti Çöktü

Yemeksepeti hem uygulamasında hem internet sitesinde problemler yaşadı. 28 Şubat 2021 tarihinde yaşanan problem sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medyada insanlar yoğunluktan dolayı sitenin çöktüğünü düşünüyor.

Yemeksepeti’nin neden çöktüğü hala anlaşılamadı. Firmadan henüz bir açıklama gelmedi. Uzmanlar Yemeksepeti’nin herkesi tatmin edecek şekilde açıklama yapmaması durumunda müşteri kaybedeceğine kesin gözüyle bakıyor. Uzmanların bu şekilde düşünmesinin sebeplerinden biri sosyal medya üzerinden kullanıcıların alternatif uygulamaları öne çıkaracak yorumlar yapmasından kaynaklanıyor.

Dipnot: Site çökme yaşadıktan 1 saat sonra eski haline yavaş yavaş gelmeye başladı. Sabaha karşı site eski haline geri döndü. Uygulamada net bir problem görülmesede ufak tefek problemler olduğu ortaya çıkıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu