Güncel

Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın Hacklenme Olayı İle İlgili Açıklama Yaptı

2001 yılında kurulmuş olan ve o günden bu güne Türkiye’nin en çok kullanılan uygulamalarından bir tanesi haline gelen Yemeksepeti geçtiğimiz günlerde ülkemiz tarihinin en büyük siber saldırılarından birine maruz kaldı. Yaşanan olaydan sonra milyonlarca kullanıcının kişisel bilgileri siber korsanların eline geçti. Tabi bu durum kullanıcıların sinirlenmesine ve Yemeksepetine tepki göstermesine neden oldu.

Yemeksepeti'nin CEO'su Nevzat Aydın  Hacklenme Olayı İle İlgili Açıklama Yaptı
Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın Hacklenme Olayı İle İlgili Açıklama Yaptı

Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın konu hakkında resmi Twitter hesabu üzerinden açıklamalarda bulundu. Açıklamada çok üzgün olduğunu belirten Aydın buna benzer bir durumun bir daha yaşanmaması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın’ın Açıklamaları Dikkat Çekici

Olaydan sonra uzun süre sessizliğini koruyan Nevzat Aydın sonunda sessizliği bozarak şu açıklamaları yaptı.

Arkadaşlar kısa süre önce yaşananlar malum. Detayları resmi hesaplarımızdan kamuoyuyla, direkt iletişim kanallarından kullanıcılarımızla tüm şeffaflığıyla paylaştık. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için ilgili kurumlarla tam iş birliği içerisinde devam ediyor süreç.”

“Hislerimi ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Çok üzgünüm. 20 yıl boyunca en büyük önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyeti oldu, olmaya da devam edecek. Benzer bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm gelişmeleri yapmayı sürdürüyoruz.”

“Her fırsatta dile getirdiğim gibi Yemeksepeti’ni bugünkü konumuna ben ve çalışan arkadaşlarım değil, sizlerden oluşan Yemeksepeti Ailesi getirdi. Dünden gereken dersleri çıkardık; çok daha inançlı ve çok daha güçlü bir şekilde Yemeksepeti’nin yarınını inşa edeceğiz.”

Açıklamalara ek olarak kullanıcıların kredi kartı bilgileri de dahil olmak üzere hiçbir finansal bilgisinin çalınmadığı belirtildi. Çalınan bilgiler şu şekilde

  • Kullanıcıların ad soyad bilgisi
  • Kullanıcıların doğum tarihi
  • Kullanıcıların Yemeksepeti’ne kayıtlı telefon numaraları
  • Kullanıcıların Yemeksepeti’ne kayıtlı e-posta adresleri
  • Kullanıcıların Yemeksepeti’ne kayıtlı adres bilgileri
  • Kullanıcıların Açık olarak görülmeyen, SHA-256 algoritması ile maskelenmiş giriş şifreleri

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu