Güncel

Yeni Apple Lansmanı 23 Mart’da Mı Olacak?

Çin medyasının önemli isimlerinden biri olan ve Apple’a olan yakınlığı ile bilinen “Kang” yaptığı açıklamada, “Yeni Apple lansmanı 23 Mart’da” olacak ifadelerini kullandı. Buna ek olarak yeni lansmanda takip cihazı AirTags, yeni nesil iPad modelleri ve yeni nesil AirPods’un tanıtılacağını söyledi. Kang daha önce MagSafe teknolojisi ve HomePod mini hakkındaki iddiaları ile ün kazandı. Bu sefer de yanılmayacağı düşünülüyor.

Yeni Apple Lansmanı 23 Mart'da Mı Olacak ?
Yeni Apple Lansmanı 23 Mart’da Mı Olacak?

Apple’ın bu ay etkinlik düzenlemesi zaten uzun zamandır beklenen bir gelişmeydi. Hatta yakın zamanda yeni lansmanın 16 Mart’da olacağı iddia edildi. Bu iddia hakkında açıklama yapan Bloomberg yetkilisi Mark Gurman bu tarihin erken olduğunu ve lansmanın martın sonlarında olmasını beklediği açıkladı.

Apple Lansmanı 23 Mart’da Yapılmasa Bile Bu Ay Kesinlikle Yapılacak Gibi Gözüküyor

Apple‘ın lansmanları Salı günü yapmasa adeta bir gelenek haline geldi. Buna ek olarak bu ay içerisinde iOS 14.5’un kararlı sürümünün yayınlanması ve bu sürüm ile birlikte  “Uygulama İzleme Şeffaflığı” adı altında yeni bir güvenlik özelliğinin kullanıcılar ile paylaşılması bekleniyor. Tüm bu detaylar Apple’ın mart ayında lansman düzenleyeceğinin kanıtı olabilir.

Apple yeni lansman hakkında bir açıklama yapmadı. Fakat Jon Prosser’da Kang ve Mark Gurman’ı destekleyecek nitelikte açıklamalar yaptı. Resmi Twitter hesabından Tweet atan Proser 23 yazarak 23 marta dikkat çekti. Ayrıca lansmanda tanıtılacak ürünler hakkında kesin bir bilgi yok fakat AirTags’in satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni Apple Lansmanı 23 Mart’da olsun veya olmasın yeni Apple ürünlerinin hepimizi heyecanlandırdığı bir gerçek. Sizde Apple hakkındaki gelişmelerden anında haberdar olmak için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu