Güncel

WhatsApp’a Yeni Depolama Yönetim Aracı

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bir süredir yeni depolama yönetim aracı üzerinde çalışıyordu. Yapılan son açıklama da belirtildiği üzeri WhatsApp yeni depolama yöneticisini bu hafta içerisinde bütün kullanıcılarına sunacak. Bu şekilde WhatsApp’ın kullanıcılarının telefonları üzerindeki hakimiyeti daha da artacak. Ayrıca yeni depolama yöneticisiyle kullanıcılar da WhatsApp’tan gelen içerikler üzerinde daha fazla hakimiyet kurmuş olacak.

Yeni Özelliğin Tanıtım Videosu

Yeni Depolama Yönetim Aracı Nedir?

WhatsApp’ın şu anda kullanımda olan depolama yöneticisi, bütün sohbetleri kapladıkları boyutlara göre sıralıyor. Kullanıcıların bir sohbetin detaylarına ulaşmaları durumunda GIF dosyalarını, metin mesajlarını, görüntüleri kategoriler halinde görüntülüyor. Oldukça kullanışlı olan bu depolama yöneticisinin dezavantajı, aynı kategori altında bulanan bütün içerikleri silmesinden kaynaklanıyor. Kullanıcıların işini zorlaştıran bir husus olmasından dolayı bu konuda yenilemeye gidiliyor. Yenilenen depolama yönetim aracıyla artık böyle bir durum yaşanmayacak.

Yeni Depolama Yönetim Aracı
Yeni Depolama Yöneticisinin Görüntüsü

Yeni depolama yönetim aracının eskisine kıyasla daha kullanışlı olması bekleniyor. Kullanıcılar, yeni depolama yöneticisiyle sohbetlerinde bulunan bütün içeriklerin küçük hallerini görüntüleyebilecek. Bu şekilde o sohbet içerisinde bulunan içerikler, seçilerek silinebilecek. Ayrıca yeni depolama yönetim aracıyla birden fazla gönderilmiş içerikler gruplandırılacak. Kullanıcılar 5MB’den fazla yer kaplayan içerikleri ise ayrı bir menü altında listeleyerek daha kolay bir şekilde temizlenebilecek.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu