Güncel

Yeni Dyson V15 Detect Elektrikli Süpürgeyle Tozlar Gözünüzden Kaçamayacak

Zemindeki tozları aydınlatarak daha iyi temizleyebilmenizi sağlamak üzere tasarlanmış yeni Dyson V15 Detect elektrikli süpürge temizlikte yeni bir boyut açıyor. Bu yeni Dyson süpürgenin bir lazer toz algılama sistemi bulunuyor. Teknoloji şirketi tarafından yayınlanan lazerin nasıl çalıştığını gösteren görüntülere göre, Dyson V15 Detect elektrikli süpürge, yerlerin ne kadar tozlu olduğunu göstererek bu konuda kendinizi suçlu veya biraz tozdan korkmuş hissetmenize neden olabilir.

Dyson Detect elektrikli süpürge
Lazer Toz Aydınlatma ve Algılama Teknolojisine Sahip Yeni Dyson

Birçok elektrikli süpürgenin temizleme başlığında nereyi süpürdüğünüzü görmenize yardımcı olan ışıkların aksine, Dyson V15 Detect elektrikli süpürge yeni lazer aydınlatmalarıyla neyi süpürdüğünüzü görmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Geçtiğimiz günlerde duyurulan bu yeni model, Dyson serisinin en üstünde, yani 2019 yılı modeli olan V11’in de üstünde yer alıyor.

Dyson V15 Detect Elektrikli Süpürge Başka Özel Bir Teknolojiye Daha Sahip

Ayrıca bu modelde de kullanıcıların farklı vakum modlarını görüntülemesini sağlamak ve süpürgenin ne kadar pil ömrü kaldığını göstermek gibi kullanıcıya daha fazla bilgi iletmek amacıyla bir LCD ekran bulunuyor. Toz aydınlatmalı lazerin yanı sıra diğer büyük eklenti ise, vakumlanacak tozun hem boyutunu hem de miktarını belirlemek için vakumun hava girişini izleyen yeni bir mikroişlemci ile kombine edilmiş bir akustik piezo sensörüdür.

Bu bilginin LCD ekrana iletilmesi sayesinde neyi süpürdüğünüz hakkında bir fikir edinebiliyorsunuz. Ama en önemlisi, bu bilgi ana motora iletiliyor ve bu sayede vakum çok fazla büyük toz parçacığı veya döküntü algıladığı zaman gücünü ve tozları vakumlamasını artırabiliyor. Yeni Dyson V15 Detect elektrikli süpürge, Dyson Outsize ve Dyson Omni-glide modellerinin de yer aldığı yenilenmiş Dyson temizleyiciler serisinin bir parçası olarak 699 dolara satışa sunuluyor. Üç ürün de diğer bazı ülkeler için Dyson’ın web sitesinde mevcut fakat ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

Dyson V15 Detect Elektrikli Süpürme Tanıtım Videosu
Kaynak
Dyson’s new V15 Detect vacuum uses lasers to guilt you into doing a better job of cleaning

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu